2024-04-17

EIMIN: skelbiami efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimai

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.

„Vien praėjusiais metais Lietuva viešiesiems pirkimams skyrė beveik 9 milijardus eurų. Tai didelės lėšos kasmet vykdomiems įvairiems visuomenei svarbiems objektams statyti, įrangai ir paslaugoms įsigyti. Kuo efektyvesnis bus šis procesas, tuo labiau jis skatins inovacijas, spręs visuomenės problemas, didins tvarumą. Lietuvos ekonomika ir pati valstybė tuomet taps stipresnė ir konkurencingesnė“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Siekdami apdovanoti labiausiai nusipelniusius viešųjų pirkimų dalyvius, nugalėtojus rinksime penkiose kategorijose: inovatyviausių, socialiai atsakingiausių, sumaniausiai organizuotų pirkimų, geriausios vadybinės praktikos ir sėkmingiausio pirkėjo ir tiekėjo bendradarbiavimo.

„Keistis gerąja pirkimų patirtimi yra būtina, kad pasiektume dar geresnių rezultatų. Todėl kviečiame organizacijas būti drąsias ir pasakoti apie savo sėkmę, o kartais net ir klaidas. Strateginis pirkimų pritaikymas įvairiems tvarumo, socialiniams klausimams spręsti yra gyvybiškai reikalingas visuomenės gyvenimo kokybei gerinti. Todėl norime viešinti informaciją apie pažangią lyderių pirkimų praktiką, kuri gali visas organizacijas įkvėpti pokyčiams“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina.

Efektyviausiai viešuosius pirkimus vykdžiusios organizacijos bus pakviestos dalyvauti šių metų pabaigoje vyksiančioje viešųjų pirkimų konferencijoje – pristatyti savo sėkmingai organizuotus pirkimus ir įgytą patirtį.

Konkurse gali dalyvauti perkančiosios organizacijos ir perkantieji subjektai, kurie nuo 2023 m. sausio 1 d. iki 2024 m. rugsėjo 20 d. vykdė viešuosius pirkimus.  

Paraiškos priimamos iki 2024 m. rugsėjo 20 d. Papildomos informacijos apie konkursą rasite čia.

Daugiau informacijos:

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos

Ryšių su visuomene skyrius

El. p. [email protected]