BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Tarptautinis bendradarbiavimas

2019-09-25  2019-10-01 Viešųjų pirkimų tarnybos Metodinės pagalbos skyriaus patarėja Laura Kuoraitė kaip ekspertė dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (toliau - EBPO) organizuotoje misijoje Kazachstane. Jos metu, EBPO atstovai pristatė atlikto Kazachstano viešųjų pirkimų sistemos vertinimo rezultatus. Komandiruotės metu vyko 3 renginiai – seminaras politikos formuotojams ir 2 seminarai-dirbtuvės viešųjų pirkimų vykdytojams.

Viešųjų pirkimų tarnybos atstovė šiuose renginiuose pasidalino Lietuvos patirtimi bei įžvalgomis tokiomis temomis kaip viešųjų pirkimų tendencijos Europos Sąjungoje ir Lietuvoje; pirkimų vykdytojų profesionalumo stiprinimas; viešųjų pirkimų efektyvumas; skaidrumo ir atskaitomybės užtikrinimas; pirkimų vykdytojų bendravimas su rinka ir viešųjų pirkimų centralizavimas. 

2018 m. balandžio 15-17 d. Viešųjų pirkimų tarnybos Rizikų valdymo skyriaus vedėjas Laimis Kuklierius, Priežiūros skyriaus vyresnioji patarėja Živilė Cibutavičienė ir Priežiūros skyriaus vyresnysis patarėjas Mindaugas Brakauskas dalyvavo Bucharešte, Rumunijoje, vykusiuose mokymuose, kurių tema – „Viešųjų pirkimų kontrolės priemonės: veiksmingiausi viešųjų pirkimų priežiūros būdai“.

Mokymų tikslas buvo pasidalinti viešųjų pirkimų priežiūros praktika ir aptarti veiksmingiausius viešųjų pirkimų audito atlikimo būdus. Mokymų metu, Rumunijos Europos fondų ministerijos ir Rumunijos Nacionalinės viešųjų pirkimų agentūros atstovai pristatė temą: „Rumunijos institucinė sistema viešųjų pirkimų srityje. Vaidmuo ir atsakomybės sritys“. Taip pat Rumunijos Nacionalinės viešųjų pirkimų agentūros atstovai pristatė Rumunijos teisinę bazę viešųjų pirkimų srityje, viešųjų pirkimų raidą ir reformas 2015-2020 m., rizikos analizę, t.y. būdus, kaip kontrolei atrinkti konkrečius viešuosius pirkimus. Supažindino ir su viešųjų pirkimų kontrolės tipais, bei naująja ex-ante kontrolės sistema.

Rumunijos audito institucija pateikė informaciją apie šios institucijos pagrindines funkcijas: audito viešųjų pirkimų srityje tipus, auditoriams būtiną dokumentaciją, atliekant viešųjų pirkimų auditą, t.y. vidinio naudojimo instrukcijas, kontrolinius sąrašus ir t.t.

Rumunijos kovos su sukčiavimu departamento atstovai supažindino su pagrindinėmis šios institucijos funkcijomis, susijusiomis su Europos struktūriniais ir investicijų fondais, taip pat aptarė sankcijas ir baudas už pažeidimus.

Pagrindines savo atstovaujamos institucijos funkcijas išskyrė ir Rumunijos Nacionalinės integralumo agentūros darbuotojai, taip pat supažindinę mokymų dalyvius su interesų konfliktais viešuosiuose pirkimuose, būdais jų išvengti, bei PREVENT sistema. Renginio pabaigoje buvo organizuojama atvira diskusija.

Viešųjų pirkimų tarnyba prisidėjo prie 2017 m. lapkričio 21 d. Vilniuje vykusių dirbtuvių, skirtų aptarti Europos Sąjungos teisės aktus dėl kovos su korupcija viešųjų pirkimų srityje. Renginyje dalyvavo Slovėnijos Respublikos Konkurencijos apsaugos agentūros, Korupcijos prevencijos komisijos ir Nacionalinės viešųjų pirkimų procedūrų peržiūros komisijos atstovai.

Dirbtuvių tikslas buvo pasidalinti geriausia kovos su korupcija viešuosiuose pirkimuose praktika, supažindinti dalyvius su pagrindiniais principais, rekomendacijomis bei aktualia ES direktyva.

Pranešimai buvo pristatyti šiomis temomis: viešųjų pirkimų ir konkurencijos teisės praktinės situacijos, korupcijos prevencijos priemonės ir viešųjų pirkimų projektai Slovėnijoje bei kitose valstybėse, dažniausi pažeidimai viešųjų pirkimų srityje, neatitikimai viešuosiuose pirkimuose Slovėnijoje – priežiūros institucijų vaidmuo. Taip pat, perteiktos bylos, susijusios su korupcija viešųjų pirkimų srityje. Renginio pabaigoje buvo organizuojama atvira diskusija.

Viešųjų pirkimų tarnyba prisidėjo prie 2016 m. lapkričio 15-16 d. Vilniuje vykusių dirbtuvių apie ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijus, organizavimo. Dirbtuvėse dalyvavo Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos ir Viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai, taip pat viešųjų pirkimų specialistai iš Lenkijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Austrijos ir Suomijos.

Šių dirbtuvių tikslas buvo identifikuoti geriausią praktiką nustatant tinkamus, skaidrius ir aiškius ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijus skirtingose srityse (medicinos, informacinių technologijų, statybos). Taip pat renginyje buvo koncentruojamasi ir į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimus, susijusius su pažeidimais, išrenkant ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą.

Dirbtuvių metu dalyviai buvo suskirstyti į grupes, nustatė tinkamiausius ir veiksmingiausius pasiūlymų vertinimo kriterijus medicinos, informacinių technologijų ir statybos srityse.

Projektas vykdytas 2007 m. birželio mėn. vadovaujantis Ukrainos užsienio reikalų ministro Borys Tarasyuk ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro Petro Vaitiekūno Bendruoju Pareiškimu bendradarbiauti įgyvendinant Ukrainos – ES Veiksmų Planą bei Lietuvos ir Ukrainos jungtinio pakomitečio Europos integracijos klausimais susitikimo protokolu. Projektą vykdė Viešųjų pirkimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Tarnyba) bei Ukrainos antimonopolijos komitetas. Projektą finansavo Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija.
Pagrindinis projekto tikslas buvo sustiprinti Ukrainos specialistų administracinius gebėjimus tobulinant Ukrainos viešųjų pirkimų sistemą bei kuriant viešųjų pirkimų informacinę sistemą.
Projekto metu Vilniuje suorganizuotas 5 dienų mokomasis vizitas Ukrainos antimonopolijos komiteto Viešųjų pirkimų departamento atstovams: Dudnyk Yevgen, Lytvyn Olena, Bugay Olena. Ukrainos delegacija supažindinta su Lietuvos viešųjų pirkimų informacine sistema, Tarnybos struktūra, funkcijomis bei veikla, viešųjų pirkimų Lietuvoje ideologija, viešųjų pirkimų reglamentavimo sistema, institucine infrastruktūra. Susitikimų su Lietuvos ekspertais metu taip pat aptartos prielaidos pirkimų centralizavimui Lietuvoje, darniųjų pirkimų vykdymui, apžvelgta visuomenės įtaka viešiesiems pirkimams ir Tarnybai. Mokomojo vizito metu Ukrainos delegacija susitiko su Tarnybos, Ūkio ministerijos, Seimo Audito komiteto, Centrinės projektų valdymo agentūros Pirkimų sprendimų skyriaus atstovais.
Kijeve taip pat suorganizuotas 2 dienų seminaras tema „Lietuvos patirtis harmonizuojant viešųjų pirkimų teisę su ES standartais“ . Seminarą vedė šie Tarnybos atstovai: direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Jakštas, Metodologijos ir mokymo skyriaus vedėja Sigita Jurgelevičienė, Metodologijos ir mokymo skyriaus Mokymo poskyrio vedėjas Ruslanas Jurėnas, Prevencijos ir kontrolės skyriaus Kontrolės poskyrio vedėjas Edvard Malyško. Seminaro metu apžvelgtas Lietuvos viešųjų pirkimų reglamentavimo 1996-2006 metais laikotarpis, institucinė Lietuvos viešųjų pirkimų sistema, dabartinė Lietuvos viešųjų pirkimų reglamentavimo sistema, Tarnybos kompetencija, Tarnybos veikla mokymo ir metodologijos, prevencijos ir kontrolės srityje bei pasiekti rezultatai, ginčų nagrinėjimo procedūros, viešųjų pirkimų centralizavimo Lietuvoje aspektai ir t.t. Seminare dalyvavo apie 20 Ukrainos antimonopolijos komiteto, Ekonomikos ministerijos,visuomeninių organizacijų atstovų.

Acquis normų įgyvendinimo tikslu Viešųjų pirkimų tarnyba kartu su Suomijos viešojo administravimo institutu HAUS 2004 m. balandžio 14 d. - 2005 m. vasario 14 d. laikotarpiu vykdė PHARE programos trumpalaikį dvynių projektą „Pasiruošimas viešųjų pirkimų Acquis įgyvendinimui“.
Pagrindinis projekto tikslas buvo gerinti viešųjų pirkimų teisės aktų ir praktikos taikymą ir supratimą tarp pagrindinių interesų grupių.

Projekto metu, atsižvelgiant į geriausią Europos Sąjungos šalių narių praktiką, buvo parengti šie standartiniai dokumentai:

 • Bendrosios prekių pirkimo sutarties sąlygos;
 • Specialiosios prekių pirkimo sutarties sąlygos;
 • Bendrosios paslaugų pirkimo sutarties sąlygos;
 • Bendrosios informacinių technologijų prekių ir paslaugų pirkimo sutarties sąlygos;
 • Specialiosios informacinių technologijų techninės įrangos pirkimo sutarties sąlygos;
 • Specialiosios informacinių technologijų standartinės programinės įrangos pirkimo sutarties sąlygos;
 • Specialiosios Pirkėjui pritaikytos informacinių technologijų programinės įrangos pirkimo sutarties sąlygos;
 • Specialiosios informacinių technologijų techninės įrangos ir programinės įrangos priežiūros paslaugų pirkimo sutarties sąlygos;
 • Specialiosios informacinių technologijų priemonių valdymo paslaugų pirkimo sutarties sąlygos;
 • Specialiosios informacinių technologijų konsultacinių paslaugų pirkimo sutarties sąlygos.
 • Viešųjų pirkimų procedūrų vadovas.

Taip pat buvo organizuojami mokomieji renginiai apie standartinius dokumentus, tarptautinę viešųjų pirkimų patirtį. 2004 metų gruodžio 9 d. įvyko tarptautinė konferencija „Naujausios viešųjų pirkimų tendencijos ir problemos Europoje”.

Konferencijoje pranešimus skaitė:

 • Peter Bennet, Didžiosios Britanijos Vyriausybės prekybos tarnybos Viešųjų pirkimų skyriaus ES plėtros vadovas (pranešimo medžiaga);
 • Billy Noone, Airijos Finansų ministerijos Nacionalinės viešųjų pirkimų politikos skyriaus vyr. asistentą (pranešimo medžiaga);
 • Taneli Junttila, Suomijos „Hansel Ltd“ pirkimų konsultantas (pranešimo medžiaga);
 • Liisa Lehtomäki, Suomijos viešojo administravimo instituto HAUS vyr. konsultantė (pranešimo medžiaga);
 • Aime Võsu, Estijos finansų ministerijos Valstybės pagalbos ir viešųjų pirkimų skyriaus vadovė (pranešimo medžiaga);
 • Andrejs Tiknuss, Latvijos viešųjų pirkimų priežiūros tarnybos generalinis direktorius (pranešimo medžiaga);
 • Viktoras Sirvydis, Lietuvos Centrinės projektų valdymo agentūros direktoriaus pavaduotojas (pranešimo medžiaga);
 • Vaidotas Jakštas, Viešųjų pirkimų tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Metodologijos ir mokymo skyriaus vedėjas (pranešimo medžiaga).

Vykdant projektą surengti trys seminarai apie Suomijos viešųjų pirkimų praktiką, kuriuos vedė Suomijos ekspertai:

Taip pat suorganizuotas 4 dienų viešųjų pirkimų lektorių rengimo seminaras. Projekto pabaigoje, 2005 m. vasario 10 d., vyko baigiamoji konferencija. Pranešėjai pristatė su projektu susijusią informaciją bei aptarė projekto rezultatus:

 • Vaidotas Jakštas, Viešųjų pirkimų tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Metodologijos ir mokymo skyriaus vedėjas (pranešimo medžiaga);
 • Anneli Temmes, Suomijos viešojo administravimo instituto HAUS vadovė (pranešimo medžiaga);
 • Tarja Aarla, Suomijos prekybos ir pramonės ministerijos vyriausioji patarėja (pranešimo medžiaga);
 • Liisa Lehtomaki, Suomijos viešojo administravimo instituto HAUS vyriausioji konsultantė(pranešimo medžiaga);
 • Juha Rumpunen, Suomijos viešojo administravimo instituto HAUS vyriausiasis konsultantas(pranešimo medžiaga).
Paskutinė atnaujinimo data: 2015-08-07