BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Vyriausybė priėmė atskirą sprendimą dėl viešųjų pirkimų nuostatų taikymo esant nepaprastajai padėčiai

Data

2022 09 15

Įvertinimas
2
naujienai _sprendimas.jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) atkreipia pirkimų vykdytojų dėmesį, kad Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 45 straipsnio 2dalies nuostatas, taip pat Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo 58 straipsnio 41 dalies, Viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatymo 33 straipsnio 9 dalies nuostatas galima taikyti tik šalyje esant mobilizacijos, karo ar nepaprastosios padėties įvedimo atveju arba, kai Lietuvos Respublikos Vyriausybė (LRV) yra priėmusi atskirą sprendimą dėl šios nuostatos taikymo. Nuo 2022 m. rugsėjo 16 d. nepaprastoji padėtis įvedama tik dalyje Lietuvos Respublikos teritorijos, todėl Vyriausybė priėmė atskirą sprendimą dėl minėtų nuostatų taikymo, tai reiškia, kad pirkimo vykdytojai ir toliau gali naudotis šiomis nuostatomis tiek jau vykdomuose pirkimuose, jei jos buvo įtvirtintos pirkimo dokumentuose, tiek naujai rengiamuose pirkimuose. Vyriausybės sprendimas įsigalioja nuo š. m. rugsėjo 16 d.

Atkreipiame dėmesį, kad visos kitos VPĮ nuostatos, susijusios su nacionaliniu saugumu (37 straipsnio 8-9 dalys, 47 straipsnio 8-9 dalys, 17 straipsnis) taikomos taip, kaip yra nustatyta VPĮ. Tai pat VPT primena, kad būtina laikytis Europos Sąjungos (ES) nustatytų sankcijų, ir taikyti jas viešuosiuose pirkimuose. ES Taryba 2022 m. balandžio 8 d. priėmė Tarybos reglamentą (ES) 2022/576, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 833/2014 dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į Rusijos veiksmus, kuriais destabilizuojama padėtis Ukrainoje.