Vyriausybė paskelbė nutarimą dėl žaliųjų pirkimų tikslų nustatymo ir įgyvendinimo
Data
2021 06 22
Įvertinimas

Pirmadienį Vyriausybė nutarė padidinti žaliųjų viešųjų pirkimų dalį, kad pirkimų vykdytojai įsigytų daugiau prekių, paslaugų ar darbų, darančių kuo mažesnį poveikį aplinkai, ir patvirtino nacionalinius šių pirkimų įgyvendinimo 2021-2023 m. tikslus:
NUTARIMAS DĖL ŽALIŲJŲ PIRKIMŲ TIKSLŲ NUSTATYMO IR ĮGYVENDINIMO
Aplinkos ministerijos siūlymu nustatyta, kad per dvejus metus visi viešieji pirkimai turi tapti žalieji. Numatyta, kad pereinamuoju laikotarpiu – šiemet nuo liepos 1 d. iki gruodžio pabaigos – jie turi sudaryti ne mažiau kaip 10 proc. visų viešųjų pirkimų vertės, 2022 m. – ne mažiau kaip 50 proc., o nuo 2023 m. – 100 proc.
Skatinant žaliuosius pirkimus svarbus vaidmuo tenka Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT). Vyriausybė rekomenduoja didinti perkančiųjų organizacijų ir subjektų, taip pat neperkančiųjų organizacijų, kurios įgyvendina pažangos lėšomis finansuojamas priemones ar projektus, kompetenciją, stebėti žaliųjų pirkimų pažangą ir informacijos apie juos sisteminimą, užtikrinti tinkamą konsultavimą. Šiuo tikslu VPT kuriamas Darniųjų pirkimų kompetencijų centras.
Aplinkos ministerija artimiausiu metu priims Žaliųjų pirkimų įgyvendinimo 2021-2025 m. priemonių planą. Jis numato, kaip tobulinti žaliųjų pirkimų teisinį reglamentavimą, didinti perkančiųjų organizacijų bei subjektų ir neperkančiųjų organizacijų kompetenciją, užtikrinti tinkamą konsultavimą, skatinti informacijos apie žaliuosius pirkimus sklaidą, stiprinti bendradarbiavimą su rinka. Bus tobulinamos informacinės sistemos, kuriose vykdomi viešieji pirkimai, užtikrinama, kad tinkamai būtų renkama ir sisteminama informacija apie žaliuosius pirkimus, stebima jų vykdymo pažanga.
Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją