BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


VPT suabejojo Sporto rūmų rekonstrukcijos kainos pagrįstumu

Data

2016 12 21

Įvertinimas
0
Sporto_Rūmai_(8178212495).jpg

Turto bankas įpareigotas iš naujo svarstyti rekonstrukcijos biudžetą ir pasiūlytą kainą

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) įpareigojo VĮ Turto bankas iš naujo svarstyti Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos darbų pirkimo vertės pagrįstumą. VPT taip pat konstatavo, kad lėšos pirkimui suplanuotos netinkamai, o neskelbiamų derybų metu tiekėjo pasiūlyta projekto kaina –  beveik 27,6 mln. eurų  - yra per didelė.

Rūmų rekonstrukcijos investiciniame projekte projektavimo ir inžinerinėms paslaugoms, statybos bei įrangos darbams su pilnu rūmų įrengimu bei baldais Turto bankas numatė 27,55 ml. eurų, iš kurių 3 mln. eurų numatyta įrangos ir baldų įsigijimui. Nepaisant to, numatyta tokia pati - 27,55 ml. eurų – pirkimo vertė, tačiau pirkimu jau neperkama dalis investicijų projekte planuotos įrangos. Per neskelbiamas derybas pagal jungtinės veiklos sutartį veikiančios bendrovės „Irdaiva“, „Pamario restauratorius“ ir „Litcon“ pateikė pasiūlymą už 27,51 mln. eurų. Tai reiškia, jog pasiūlyta kaina atitiko beveik visą pilnam rūmui įrengimui suplanuotą pirkimo vertę, tačiau visa reikiama įranga nebūtų įsigyta.

Pirkimo vertėje taip pat numatyti beveik 88,5 tūkst. eurų projekto ekspertizei, tačiau pagal egzistuojantį teisinį reglamentavimą ją privalo organizuoti pats statytojas.

„Rūmų rekonstrukcija – būtina ir labai reikalinga. Valstybei svarbus ekonominis projektas turėtų demonstruoti geriausią tokių projektų įgyvendinimo praktiką, tačiau nuo pat jo pradžios įkūnija didžiausias viešųjų pirkimų ydas: konkurencijos neužtikrinimą, neracionalų lėšų naudojimą, skaidrumo stoką“, - sako VPT direktorė Diana Vilytė. Pasak jos, Turto bankas taip pat turėtų pakartotinai apsvarstyti projekto biudžetą su koordinuojančiomis institucijomis, nes galutinio sprendimo, kuris besąlygiškai patvirtintų projekto finansavimą, nėra. „Jei finansavimas neužtikrintas, pirkimo vykdymas netikslingas“, - sako D. Vilytė.

Vertinimo išvadą rasite čia

Guillaume Speurt nuotr.