BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Visi patikrinti 2014 m. Vilniaus miesto viešieji pirkimai – su pažeidimais

Data

2016 03 01

Įvertinimas
0
P1060510.jpg

Patikrinusi Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2014 m. vykdytus viešuosius pirkimus ir pagal juos sudarytas sutartis, Viešųjų pirkimų tarnyba konstatuoja, kad visais atvejais buvo pažeidžiamas Viešųjų pirkimų įstatymas (VPĮ).

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) tikrino, kaip Vilniaus savivaldybės administracija organizavo ir vykdė

prekių, paslaugų ir darbų viešuosius pirkimus, taip pat patikrintos šių viešųjų pirkimų pagrindu sudarytos pirkimo sutartys. Iš viso patikrinti 7 perkančiosios organizacijos vykdyti viešieji pirkimai, kurių pagrindu sudaryta sutarčių už daugiau nei 14 milijonų eurų (su PVM).  Visi pažeidimai – VPT išvadoje. Pateikiame kelis pavyzdžius:

  • VPĮ pažeidimai nustatyti organizuojant energetinių paslaugų Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo ir švietimo įstaigoms paslaugų pirkimą ir vykdant po šio pirkimo sudarytą paslaugų teikimo sutartį.  Šio 2014 m. vykusio pirkimo pagrindu sudarytos sutarties vertė – 10 270 601 eurų (su PVM).  Savivaldybė įsigijo šilumos ūkio modernizavimo, remonto, eksploatavimo ir monitoringo paslaugas. VPT nustatė, kad pirkimo dokumentuose suformuluotas poreikis neturėjo realaus pagrindimo, buvo pažeistas racionalaus lėšų panaudojimo principas. Tarnyba konstatuoja, kad nustatyti VPĮ pažeidimai turėjo įtakos pirkimo rezultatams, todėl sutartis sudaryta pažeidžiant Įstatymo reikalavimus. Perkančioji organizacija turėtų nutraukti sutartį su UAB „Mano būstas LT“ ir organizuoti naują viešąjį paslaugų pirkimą.

     

  • Įstatymo pažeidimai nustatyti perkant Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ įkūrimo darbus Vilniaus Sietuvos progimnazijoje (dalies patalpų pritaikymo muzikos mokyklai).UAB „Vilniaus vystymo kompanija“ įgaliojo Vilniaus miesto savivaldybės administraciją atlikti pirkimo procedūras iki pirkimo sutarties sudarymo. VPT nustatė, kad pirkimo laimėtoja pripažintos UAB „Irdaiva“ pasiūlymas neatitiko pirkimo sąlygų. Perkančioji organizacija pažeidė skaidrumo ir racionalaus lėšų panaudojimo principus. Sutarties vertė – 333 062 eurų (su PVM). Sutarties galiojimo terminas – 6 mėnesiai, Sutarties galiojimo terminas gali būti pratęstas vieną kartą 1 mėnesiui.

 

 

  • Pažeidimai nustatyti ir organizuojant Vilniaus miesto viešųjų kanalizuotų tualetų priežiūros paslaugų pirkimą. Jo pagrindu sudarytos sutarties vertė – 696 222 eurų (su PVM). VPT nustatė, kad perkančioji organizacija neskaidė šio pirkimo į dalis, iškėlė nepagrįstai didelius reikalavimus pasiūlymus teikiančioms įmonėms bei pažeidė sąžiningos konkurencijos principą. Konkurse nugalėtoja pripažinta UAB „BSS grupė“. Apibendrinant tai, kas išdėstyta ir atsižvelgiant į tai, kad sutartis sudaryta 2014-10-01 ir galioja 12 mėn. nuo sutarties sudarymo, bei gali būti pratęsta 2 kartus po 12 mėn., Tarnyba rekomenduoja pasibaigus sutarčiai jos nepratęsti ir, esant poreikiui, organizuoti naują viešąjį pirkimą.

     

Vilniaus miesto savivaldybės administracija taip pat pažeidė VPĮ nuostatą numatančią, kad perkančioji organizacija ne mažiau kaip 5 procentus visų supaprastintų pirkimų vertės pirkimų privalo atlikti iš Socialinių įmonių. Savivaldybė 2014 m. įvykdė tik vieną pirkimą iš Socialinės įmonės. Pirkimo vertė -  13 033 (eurų su PVM). Bendra savivaldybės administracijos supaprastintų pirkimų vertė buvo  – 16,03 mln. (eurų su PVM).