BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Viešųjų pirkimų tarnybos darbuotojai gilino žinias lobistinės veiklos tema

Data

2021 03 25

Įvertinimas
2
165243388_202083005025540_2936342223996711978_n.png

Siekdami gilinti žinias, kurios svarbios tinkamai vykdant savo funkcijas, šiandien Viešųjų pirkimų tarnybos darbuotojai dalyvavo susitikime su Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos Lobistinės veiklos priežiūros skyriaus vedėja E. Kavoliūniene.

 

Po itin produktyvios diskusijos lobistinės veiklos tema dalinamės keliomis pagrindinėmis įžvalgomis, kurios gali būti naudingu priminimu ir kitiems viešojo sektoriaus kolegoms.

 

  • Prievolė deklaruoti lobistinę veiklą kyla tada, kai lobistas kreipiasi tiesiogiai į konkretų asmenį. Jei lobistas kreipiasi į darbo grupę ar bendrai į įstaigą, prievolės deklaruoti nėra, tačiau tai vis tiek yra laikoma lobistine veikla.
  • Jei nėra aišku, ar besikreipiantis asmuo yra lobistas ar veikia kažkieno vardu, o ypač jei tokio asmens lobistų sąraše negalime rasti, būtina kreiptis į VTEK ir pranešti apie tokią lobistinę veiklą.
  • Lobistinė veikla turi būti orientuota į teisės akto keitimą, t. y. turi būti konkretūs siūlymai ir prašymas keisti tam tikrą teisės aktą. Jei kreipiamasi ne dėl teisės akto keitimo (gairės, rekomendacijos ir pan.), tai nėra laikoma lobistine veikla.
  • Visada turime būti budrūs ir kilus abejonei dėl asmenų elgesio, kreiptis į VTEK, kurie su malonumu padės visais klausimais.

 

Naudinga nuoroda: https://vtek.lt/