BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Viešųjų pirkimų tarnyba pristatė Darniųjų pirkimų skyrių ir pakvietė bendradarbiauti skatinant darniųjų pirkimų pažangą

Data

2021 07 23

Įvertinimas
3
naujienai2.jpg

Žengtas svarbus žingsnis skatinant viešuosius darniuosius pirkimus ir tobulinant jų sistemą. Viešųjų pirkimų tarnyboje (VPT) įkurtas Darniųjų pirkimų skyrius, kuris plėtos Darniųjų pirkimų kompetencijų centro idėją ir taps jos pagrindu, sieks glaudesnio bendradarbiavimo su darniųjų pirkimų dalyviais. Apie tai daug buvo kalbama ir šiandien vykusiame renginyje „Darniųjų pirkimų link“.

Per dvejus metus visi viešieji pirkimai Lietuvoje turi tapti žalieji ir skatinant juos svarbus vaidmuo tenka VPT. Ji šioje srityje didins perkančiųjų organizacijų ir subjektų, neperkančiųjų organizacijų, kurios įgyvendina pažangos lėšomis finansuojamas priemones ar projektus, kompetenciją, stebės žaliųjų pirkimų pažangą, sistemins informaciją, užtikrins tinkamą konsultavimą, apmokymą.

„VPT įkūrus Darniųjų pirkimų skyrių, tuo pačiu metu ėmėmės lyderystės ir iniciatyvos siekiant glaudesnio ryšio su darniųjų viešųjų pirkimų dalyviais. Noriu akcentuoti, kad jie kviečiami ne tik teikti savo klausimus, bet ir drauge su mūsų specialistais ieškoti atsakymų, diskutuoti, o taip pat ir mokytis vieniems iš kitų. Šiandien vykęs renginys buvo tik viena iš sudedamųjų dalių, padedančių kurti bendradarbiavimo pagrindą ir duodančių impulsą tolimesnei Darniųjų pirkimų skyriaus veiklai“, – sako VPT direktorius Darius Vedrickas.

„Pavasarį buvo priimti Vyriausybės nutarimai, skirti žaliųjų pirkimų sistemai tobulinti, taip pat pakeisti žaliųjų pirkimų reikalavimai. Šį rudenį perkančiąsias organizacijas raginame žaliųjų pirkimų dalį didinti iki 10 proc. viešųjų pirkimų, kitais metais kartelė keliama iki 50 proc., 2023 m. – iki  100 proc. Tai ne iliuzija, galima pasirinkti gana platų spektrą galimybių, kaip pirkti žaliai, todėl siūlau nepasižiūrėti į tai formaliai, konsultuotis su VPT, teikti pastabas, kaip tobulinti esamas tvarkas, kriterijus“, - sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Ambicingus nacionalinius žaliųjų viešųjų pirkimų įgyvendinimo 2021-2023 m. tikslus Vyriausybė patvirtino birželį, skatindama, kad pirkimų vykdytojai įsigytų daugiau prekių, paslaugų ar darbų, darančių kuo mažesnį poveikį aplinkai.

Renginyje dalyvavo atstovai iš Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Asociacijos Infobalt, VšĮ „Plačiajuostis internetas“, Norvegijos darniųjų pirkimų kompetencijų centro, programos „Kurk Lietuvai“ bei VPT Darniųjų pirkimų skyriaus.

Tie, kurie neturėjo galimybės stebėti renginio transliacijos tiesiogiai, galės peržiūrėti įrašą – artimiausiu metu jį bus galima rasti VPT Youtube kanale.