BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Viešųjų pirkimų skelbimų formos papildytos privalomu nauju lauku, įdiegtas papildomas filtras

Data

2022 09 21

Įvertinimas
1
naujienai zalieji2.jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba (toliau – Tarnyba), siekdama, kad pirkimo vykdytojams, tiekėjams ir visiems suinteresuotiems asmenims būtų patogiau ir paprasčiau surasti informaciją, ar skelbiami pirkimai yra žalieji, įdiegė naujus funkcionalumus Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (toliau – CVP IS) ir Centriniame viešųjų pirkimų portale (CVPP).

Nuo 2022 m. rugsėjo 21 d. pildydami tarptautinių ir supaprastintų naujų pirkimų skelbimų formas pirkimų vykdytojai skelbimo skiltyje „Priedas“ turės užpildyti naują privalomą lauką – atsakydami į klausimą, ar vykdomas pirkimas yra „žaliasis“, pasirinkti galimą atsakymo variantą „Taip“ arba „Ne“.

Pridedamas papildomas privalomas laukas – „Vykdomas žaliasis pirkimas pagal Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2011 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. D1-508 patvirtintą „Aplinkos apsaugos kriterijų, kuriuos perkančiosios organizacijos ir perkantieji subjektai turi taikyti pirkdamos prekes, paslaugas ar darbus, taikymo tvarkos aprašą“ (toliau – Tvarkos aprašas)“ su pasirinkimais „Taip“ ir „Ne“.  Pasirinkus „Taip“, reikės nurodyti, kokiais Tvarkos aprašo papunkčiais vadovaujantis nustatyti konkretaus pirkimo aplinkos apsaugos kriterijai. Taip pat privaloma pažymėti vieną ar kelis galimus variantus, pasirenkant kokioje (-iose) pirkimo dokumentų dalyje (-yse) aplinkos apsaugos kriterijai yra nustatyti. Kokį variantą rinktis, priklauso nuo pirkimo dokumentuose nustatytų konkrečių aplinkosauginių reikalavimų. Tarnyba atkreipia dėmesį, jog būtina atidžiai skelbimuose pildyti informaciją apie vykdomą žaliąjį pirkimą, kadangi informacijos, pateiktos skelbimo skiltyje „Priedas“, patikslinti Klaidų ištaisymo skelbimu nebus galimybės.

Naujas papildomas laukas skelbimų formose įtvirtina pirkimo vykdytojų atskaitomybę. Be to, įgyvendinta nauja galimybė CVPP matyti tik žaliuosius pirkimus, pasinaudojus naujai įdiegtu CVPP filtru „Rodyti tik žaliuosius pirkimus“. Pasirinkus pastarąjį filtrą, bus rodomi tik tie pirkimai, kurių skelbimuose pirkimo vykdytojai skelbimo skiltyje „Priedas“ į  klausimą, ar pirkimas žaliasis, buvo pažymėję „Taip“. Pirkimų vykdytojai tokiu būdu sistemoje greičiau suras ieškomus pirkimus, kuriuose keliami aplinkosauginiai reikalavimai bei pačius reikalavimus, taip sudaroma galimybė pirkimų vykdytojams dalytis gerąją praktika. Detalesnę informaciją apie naujo lauko pildymą skelbimų formose rasite čia.

Projektas „Energijos efektyvumo didinimas Lietuvoje“ (Nr. LIFE20 IPC/LT/000002) yra finansuojamas Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos lėšomis. Šiame informaciniame pranešime pateikiamas jo autorių požiūris, ir Europos Komisija nėra atsakinga už bet kokį šios informacijos panaudojimą.