BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Tarnyba primena apie metinių Atn-3 ataskaitų už 2020 m. pateikimą CVP IS priemonėmis

Data

2021 01 18

Įvertinimas
8
foto antrasteu.jpg

Primename, kad vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo (VPĮ) ar Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo (PĮ) nuostatomis, per 30 dienų nuo ataskaitinių kalendorinių metų pabaigos CVP IS priemonėmis pirkimų vykdytojai privalo pateikti Viešųjų pirkimų tarnybai (toliau – Tarnyba) per 2020 metus sudarytų Viešojo pirkimo sutarčių, pirkimo sutarčių ir vidaus sandorių ataskaitą (tipinė Atn-3 forma, toliau – metinė Atn-3 ataskaita), pagal Viešųjų pirkimų ir pirkimų ataskaitų rengimo ir teikimo tvarkos aprašą.

 

Informuojame, kad metinės Atn-3 ataskaitos pildymo tvarka nesikeitė.

 

Metinių Atn-3 ataskaitų duomenys bus naudojami sutarčių viešinimo stebėsenai, rengiant viešųjų pirkimų oficialiąją statistiką, atliekant įvairias analizes, todėl ypač svarbu, kad pirkimų vykdytojai juos pateiktų laiku ir tinkamai.

 

Siekdama palengvinti pirkimų vykdytojams tinkamai pateikti metinių Atn-3 ataskaitų duomenis, Tarnyba parengė mokomąjį filmuką, mokomąją medžiagą, dažniausiai daromų klaidų, viešinant sutartis ir ataskaitas, suvestinę.

 

Tarnyba atkreipia dėmesį, kad pildant metinę Atn-3 ataskaitą:

  1. III.1. lentelėje nurodoma mažos vertės pirkimų, po kurių sudarytos sutartys privalo būti skelbiamos CVP IS, vertė ir pirkimų skaičius.

Į III.1 lentelę neįtraukiami pirkimai, nurodyti šios ataskaitos V ir VI dalyse ir atlikti iš ar per centrines perkančiąsias organizacijas (įskaitant VšĮ CPO LT).

Nors į metinę Atn-3 ataskaitą neturi būti įtraukti iš ar per centrines perkančiąsias vykdyti mažos vertės pirkimai, prievolė CVP IS viešinti tokias sutartis ir (ar) pasiūlymus išliko.

III.1 punkte nurodytas pirkimų skaičius įtraukiamas į pirkimų vykdytojo sudarytų / paskelbtų sutarčių stebėseną, skelbiamą Tarnybos tinklalapyje. Pildydami III.1 punktą, pasitikrinkite, ar  visi raštu gauti pasiūlymai ir sudarytos sutartys, įvykdžius šiame punkte nurodytą mažos vertės pirkimų skaičių, paskelbti CVP IS, ir nurodykite susumuotus mažos vertės pirkimus, kuriuos atlikus buvo paviešinta:

  • sutartis (-ys) ir pasiūlymas (-ai);
  • tik pasiūlymas (-ai);
  • tik sutartis (-ys).

2) VI dalies lentelės 3 stulpelyje nurodomi tik mažos vertės pirkimai, po kurių sudarytų sutarčių nereikalaujama skelbti pagal  VPĮ 86 str. 9 d. / PĮ 94 str. 9 d., t. y. kai:

  • pasiūlymas pateiktas žodžiu ir pirkimo sutartis sudaryta žodžiu (pvz. yra tik pirkimo paraiška ir sąskaita-faktūra);  
  • buvo vykdyti neskelbiami mažos vertės pirkimai, esant VPĮ 71 str. 1 d. 2 punkto b ir c papunkčiuose ir 6 d. 5, 6, 7 punktuose / PĮ 79 str. 1 d. 3 punkto b ir c papunkčiuose ir 6 d. 5, 6, 7 punktuose nustatytoms sąlygoms, jeigu laimėtoju buvo nustatytas fizinis asmuo;
  • buvo vykdyti neskelbiami mažos vertės pirkimai, esant VPĮ 71 str. 1 d. 2 punkto a papunktyje / PĮ 79 str. 1 d. 3 punkto a papunktyje nustatytai sąlygai;
  • pirkimo sutarties ir preliminarios sutarties dalys nebuvo paviešintos dėl to, kad nebuvo techninių galimybių nustatytu būdu paskelbti informacijos.

 

Kilus klausimams dėl metinių Atn-3 ataskaitų pildymo, prašome kreiptis el. p. klausk@vpt.lt arba tel. +370 680 09883.