BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Tarnyba atliko IT pirkimų kvalifikacijos reikalavimų analizę

Data

2018 12 21

Įvertinimas
1
IT informacinis.jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba atliko 263-ių informacinių technologijų pirkimų, vykdytų 2018-01-01 – 2018-06-30 laikotarpiu, nustatytų kvalifikacijos reikalavimų analizę. Analizės tikslas – išsiaiškinti, ar nustatyti kvalifikaciniai reikalavimai turi įtakos dalyvių skaičiui IT sektoriuje.

Atliktos analizės duomenys parodė, kad minimu laikotarpiu vykdytuose pirkimuose dalyvių skaičius yra mažas, dažnai pirkimuose susiduriama su vieno dalyvio/vieno tiekėjo problema.

Tarnyba pastebi, jog, vykdant pirkimus, yra daugybė veiksnių, galinčių nulemti dalyvių suinteresuotumą ir galimybę dalyvauti pirkime, pavyzdžiui, įmonės finansiniai bei žmogiškieji ištekliai, patirties stoka, veiklos kryptingumas. Vienas iš nuo dalyvio nepriklausančių veiksnių, galinčių ir dažnai lemiančių nedalyvavimą pirkimuose – nustatyti ribojantys kvalifikacijos reikalavimai.

Dažniausiai konkurencija ribojama dėl:

1) kvalifikacijos reikalavimų gausos;

2) nepagrįsto kelių ar daugiau savo esme skirtingų kvalifikacijos reikalavimų sujungimo į vieną reikalavimą;

3) tiekėjo specialistui nebūdingų kompetencijų priskyrimo;

4) specifinių reikalavimų.

Siekdama padėti perkančiosioms organizacijoms tinkamai vykdyti IT pirkimus, Tarnyba atkreipia dėmesį į dažniausiai perkančiųjų organizacijų daromas klaidas ir teikia rekomendacijas. Daugiau informacijos galima rasti čia.