BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


STT: svarbus skaidrių viešųjų pirkimų elementas – sąžininga konkurencija

Data

2021 06 02

Įvertinimas
0
d1_vienas-tiekejas.jpg

Didelė viešųjų pirkimų iš vieno tiekėjo dalis antikorupciniu požiūriu vertinama, kaip rizikinga. Konkurencijos nebuvimas tokiuose pirkimuose gali padidinti įsigyjamų prekių, paslaugų ar darbų kainas, sumažinti galimybes racionaliausiu būdu panaudoti valstybės lėšas. 2018–2020 m. Lietuvoje daugiau negu pusė (53 proc.) tarptautinių ir supaprastintų, išskyrus mažos vertės, viešųjų pirkimų vykdyti iš vieno tiekėjo. Nustatytas viešųjų pirkimų iš vieno tiekėjo ir Korupcijos suvokimo indekso ryšys – skaidriausiose valstybėse pastebima mažesnė tokių pirkimų dalis. Tokias išvadas įvardija Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Analitinės antikorupcinės žvalgybos valdybos specialistai.

Plačiau skaitykite https://www.stt.lt/naujienos/7464/lietuvoje-dazni-korupciniu-poziuriu-rizikingi-vieno-tiekejo-pirkimai:3151?fbclid=IwAR3Ig9f7uURuedhxaIYoA4JZhLul3EwtA78wuyhdMQCknU479dqL9-y431U