BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Socialiai atsakingi pirkimai - geroji praktika

Data

2020 06 22

Įvertinimas
1
geroji.jpg

Socialiai atsakingi viešieji pirkimai - tai viešojo pirkimo vykdymas, kurio metu atsižvelgiama į vieną ar kelis socialinius aspektus, siekiant jiems daryti teigiamą įtaką. Pirkimai turi nemažą įtaką daugybei žmonių, nesvarbu, ar jie yra viešųjų paslaugų vartotojai, ar gamintojai bei tiekėjai, ar perkančiosios organizacijos darbuotojai.  Protingai pirkdami, pirkimų vykdytojai gali skatinti įsidarbinimo galimybes, orias darbo sąlygas, socialinės atskirties mažinimą, prieinamumą, tinkamumą visiems vartotojams, sąžiningos prekybos sąlygas, skatinti lygybę. 

Europos Komisijos leidinių biuras 2020-06-04 paskelbė leidinį „Making socially responsible public procurement work“, kuriame pateikiamas 71 gerosios praktikos pavyzdys iš visos Europos Sąjungos. Vienas pavyzdys - ir iš Lietuvos.

Kviečiame susipažinti, leidinys prieinamas anglų kalba: nuoroda