BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Primename, jog laukiama pastabų socialiai atsakingų pirkimų gairių projektui

Data

2023 09 13

Įvertinimas
1
naujienai viesinimas (80).jpg

Primename, jog Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) iki rugsėjo 17 d. laukia Jūsų pastabų Socialiai atsakingų pirkimų gairių projektui.

Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 17 straipsnio 2 dalies 5 punkte ir Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo 29 straipsnio 2 dalies 5 punkte nustatyta, kad pirkimo vykdytojas turi siekti, jog „įsigyjant prekes, paslaugas ar darbus būtų prisidedama prie socialinių klausimų, pavyzdžiui, remiamų asmenų įdarbinimo, sąžiningo darbo užmokesčio mokėjimo, lyčių lygybės ir nediskriminavimo kitais pagrindais principų įgyvendinimo, psichologinio smurto darbo aplinkoje prevencijos ir pagalbos asmenims, patyrusiems tokį smurtą, priemonių įgyvendinimo klausimų, sprendimo“.

Bendradarbiaudama su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei jai pavaldžiomis įstaigomis, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir siekdama padėti pirkimų vykdytojams vykdyti socialiai atsakingus pirkimus (toliau – SAP) VPT parengė Socialiai atsakingų pirkimų gairių projektą (toliau – Gairių projektas), kurį teikia visuomenei susipažinti bei teikti pastabas ir pasiūlymus.

Atkreipiame dėmesį, kad Gairių projektas yra rekomendacinio pobūdžio metodinė priemonė ir privalomų SAP kriterijų bei privalomos jų taikymo tvarkos nenustato.

Siekiant, kad Gairių projektas taptų efektyviu pagalbiniu įrankiu vykdant SAP, laukiami pirkimų vykdytojų ir tiekėjų klausimai, pastabos, pasiūlymai dėl Gairių projekte pateiktų galimų socialinių kriterijų,  gerosios praktikos pavyzdžiai.

Pastabų, pasiūlymų, praktinių pavyzdžių lauksime iki 2023 m. rugsėjo 17 d. el. paštu [email protected] .

Gairių projektą rasite ČIA.