BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Priemonių įsigijimas koronaviruso metu: sutarčių viešinimas CVPIS ir nekokybiškų prekių grąžinimas

Data

2020 03 30

Įvertinimas
2
90908194_1651818664966674_8411343490985754624_o.jpg

Atkreipiame perkančiųjų organizacijų ir perkančiųjų subjektų dėmesį dėl viešojo pirkimo-pardavimo sutarčių (toliau – sutartis), sudarytų įsigyjant priemones, būtinas kovojant su koronavirusu, viešinimo ir vykdymo.

Lietuvoje, daugėjant susirgimų COVID-19 sukelta infekcija, būtinos medicininės ir apsaugos priemonės dažnai perkamos neskelbiamų derybų būdu. Informacija apie tokius pirkimus viešai pateikiama tik pasirašius sutartį su tiekėju, kai CVP IS pateikiama pirkimo procedūros ataskaita ir (ar) paviešinama sutartis. Atsižvelgiant į viešąjį interesą, prašome perkančiųjų organizacijų ir  perkančiųjų subjektų pasirašytas sutartis viešinti nelaukiant teisės aktuose nustatyto 15 dienų termino.

Esant šiai sudėtingai situacijai, visuomenė turi būti informuota kas, kokias prekes ir už kokią kainą perka. Nacionalinėje ar užsienio televizijoje, spaudoje ir socialiniuose tinkluose vis dažniau pasirodo informacija dėl nekokybiškų, netinkamų naudoti priemonių, reikalingų kovojant su COVID–19. Nors visuomenė reaguoja greitai ir operatyviai bei praneša atsakingoms institucijoms, tačiau pirkimo procedūros būna jau įvykę, sutartys pasirašytos. Atsižvelgiant į tai, rekomenduojame visose sutartyse nusimatyti sąlygą dėl nekokybiškų ir (ar) brokuotų prekių grąžinimo per nustatytą terminą atgal tiekėjui bei taikyti sankcijas už netinkamos produkcijos tiekimą. Prašome visų pirkimo vykdytojų, susidūrus su nekokybiška produkciją tiekiančiais tiekėjais, šią informaciją paviešinti tiek kitiems pirkimų vykdytojams, tiek priežiūrą atliekančioms institucijoms. Tokios informacijos viešinimas labai svarbus, siekiant užkirsti kelią tolesniam netinkamos produkcijos platinimui, nes kokybės reikalavimų neatitinkančių priemonių naudojimas gali kelti grėsmę žmonių sveikatai bei gyvybei. Būkime atsargūs ir pilietiški.

Viešųjų pirkimų tarnybą galite informuoti užpildydami pranešimo apie pažeidimą formą čia .