BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Prasideda pirkimų specialistų atestavimas. Ką svarbu žinoti?

Data

2022 06 30

Įvertinimas
6
naujienai atestavim pradzia.jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) informuoja, kad š. m. liepos 1 d. prasideda pirkimų specialistų atestavimas ir pradeda veikti Virtuali atestacijos sistema (VAS). Atkreipiame pirkimų organizatorių dėmesį, kad vykdantiems mažos vertės pirkimus nėra numatyta pareiga turėti pirkimų specialisto pažymėjimą. Šio pažymėjimo reikia tuomet, kai pirkimą vykdo komisija, bet ir tokiu atveju pažymėjimą turi turėti ne visi komisijos nariai, o bent vienas iš jų. Reikalavimas turėti bent vieną atestuotą pirkimų specialistą įsigalios nuo 2023 m. sausio 1 d.
 

Ką svarbu žinoti ir kaip sėkmingai išlaikyti egzaminą?

 • Rengiantis žinių patikrinimo egzaminui, pirkimų specialistui svarbu būti susipažinus su metodine informacija, pirkimus reglamentuojančiais teisės aktais, mokymų įrašais bei aktualia teismų praktika. Ši medžiaga susisteminta ir skelbiama VPT tinklalapyje: Žinių patikrinimo turinio reikalavimai.
 • Pasirengus egzaminui, jį galima laikyti pasinaudojant nuoroda į VAS. Ši nuoroda taip pat skelbiama VPT tinklapyje:
 • Prie VAS jungiamasi per Elektroninius valdžios vartus. Sistemoje sumokamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio mokestis (19 Eur). Egzamino laikymui specialistas gali rinktis bet kokį jam patogų laiką.
 • Jungiantis egzamino laikymui, svarbu turėti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą su jame esančia nuotrauka. Dokumentas bus naudojamas asmens tapatybės identifikavimui. Jūsų asmens duomenys (vardas, pavardė, elektroninio pašto adresas, veido nuotrauka, asmens vaizdo įrašas) tvarkomi pirkimų specialisto žinių patikrinimo vykdymo tikslu, siekiant užtikrinti atliekamo žinių patikrinimo skaidrumą.
 • Taip pat svarbu nepamiršti tinkamai pasiruošti kompiuterinę darbo vietą. Jūsų kompiuteryje turi veikti interneto ryšys, vaizdo kamera bei mikrofonas. Patalpoje, kurioje laikote egzaminą, neturėtų būti kitų žmonių, o Jūsų kompiuterinėje darbo vietoje – pašalinių daiktų, tokių kaip telefonas, kitos informacijos perdavimo priemonės, užrašai ir pan. Kompiuteryje turėtų būti atidaryta tik VAS programa. Plačiau su VAS naudojimosi taisyklėmis ir egzamino laikymo tvarka galima susipažinti čia: Pirkimų specialisto žinių patikrinimo atlikimo tvarkos aprašas.
 • Pašaliniai garsai ar nenatūrali egzaminą laikančiojo elgsena gali būti užfiksuota sistemos, tačiau apie tai Jus informuos VAS lango apačioje iššokantis pranešimas. Pavyzdžiui:
 • Tokiu atveju susikoncentruokite į egzamino laikymą ir tęskite jį toliau. Sistemai įtartinas atvejis nebūtinai reikš tai, kad Jums nebus išduotas pirkimų specialisto pažymėjimas. Jeigu surinkote išlaikymui reikiamą balų skaičių, bet sistema fiksavo galimų pažeidimų, šį egzamino laikymo atvejį peržiūrės atsakingi VPT specialistai, kurie ir priims sprendimą dėl to, kaip turėtų būti vertinamas egzamino laikymas
 • Laikydamas egzaminą, specialistas gali laisvai naršyti klausimuose: pereiti prie bet kurio kito klausimo, sugrįžti į ankstesnius klausimus, pakeisti atsakymo pasirinkimą. Klausimų navigacija yra viršutiniame dešiniajame VAS kampe (testo naršymas):
 • Egzaminą sudaro 50 klausimų, kurių kiekvienas turi po vieną teisingą atsakymo pasirinkimą (teisingi gali būti ir keli variantai, tačiau tokiu atveju tai bus nurodyta atsakymo pasirinkime) ir yra vertinamas skirtingais balais. Egzamino laikymui skiriamos 2 valandos. Klausimus sistema parenka automatiškai, atsitiktine tvarka. Egzaminas bus išlaikytas, jei bus surinkta ne mažiau kaip 80 proc. klausimams skirtų balų skaičiaus.  Atsakius į visus klausimus, egzamino laikymą galima baigti ir anksčiau, nelaukiant kol pasibaigs egzaminui skirtos 2 valandos. Paspaudus „Baigti testą“, užfiksuojama egzamino laikymo pabaiga.
 • Sėkmingai išlaikius egzaminą ir sistemai neužfiksavus galimų pažeidimų, bus suformuojamas elektroninis sertifikatas (pirkimų specialisto pažymėjimas), kuris galios 5 metus. Pasibaigus pažymėjimo galiojimo terminui, jį bus galima pratęsti pakartotinai laikant egzaminą.
 • Specialistui, surinkusiam išlaikymui reikiamą balų skaičių, bet sistemai užfiksavus galimus pažeidimus, pažymėjimo suformavimas gali užtrukti šiek tiek ilgiau, kol bus peržiūrėtas šis laikymo atvejis.
 • Jeigu nutiktų taip, kad egzaminas bus neišlaikytas, (nesurinktas pakankamas balų skaičius ir (ar) identifikuotas neleistinas pažeidimas), rekomenduojame Jums skirti daugiau laiko pasirengimui ir mokomosios medžiagos įsisavinimui (Žinių patikrinimo turinio reikalavimai). Pirmą kartą neišlaikius egzamino, pakartotinis laikymas bus galimas po 14 d.  Antrą ir daugiau kartų neišlaikius - kas kartą ne ankščiau kaip po 3 mėn.
 • Specialistas, kuriam nepasiseks išlaikyti egzamino, sistemoje turės galimybę peržiūrėti savo padarytas klaidas – sužinoti neteisingai atsakytų klausimų teisingą atsakymą ir savo pateiktą neteisingą atsakymą.
 • Susidūrus su techninėmis problemomis ar kilus kitiems neaiškumams dėl egzamino laikymo, VPT darbuotojai konsultuos:
 • telefonu 8 5 219 7000 (nuo 8.00 val. iki 12.00 val. darbo dienomis), surinkus numerį, spausti 4;
 • el. paštu [email protected] (nuo 8.00 val. Iki 17.00 val. pirmadieniais-ketvirtadieniais, nuo 8.00 iki 15.45 val. penktadieniais).

Kiti mūsų patarimai besiruošiantiems egzamino laikymui.

 • Šis žinių patikrinimas nereikalaus mintinai žinoti terminijos ar detaliai išmanyti naujausią teismų praktiką. Egzaminas bus sudarytas tiek iš teorinių, tiek iš praktinių klausimų, kurių tikslas yra patikrinti gebėjimą atpažinti sąvoką ar reikalavimą, taip pat gebėjimą panaudoti pirkimus reglamentuojančių teisės aktų taisykles konkrečiose situacijose. Atidžiai įsiskaitykite, ko yra klausiama, apie kokį pirkimo būdą užsimenama klausime, atmetimo būdu įvertinkite, kurie atsakymo variantai jau iš karto skamba kaip nelogiški ar netinkami.
 • Egzaminui skirto laiko Jums tikrai pakaks. Klausimai yra nevienodo sudėtingumo, tad dalį jų turėtumėte atsakyti gana greitai. Nepasimeskite, jei perskaitę klausimą, suprasite, kad šios situacijos / straipsnio nuostatos / sąvokos neatpažįstate ir nežinote. Ramiai pereikite prie kitų klausimų. Gali būti taip, kad atsakymą arba reikalingą užuominą rasite juose.
   

Linkime sėkmės laikant egzaminą.