BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Pokyčiai energijos efektyvumo ženklinime

Data

2021 07 30

Įvertinimas
2
pav_socket-2961668_1920.jpg

Pristatome naują energijos efektyvumo ženklinimui skirtą leidinį „Boost energy label take up. White paper”, kuriame apibendrinamos naujosios Europos Sąjungos energijos  efektyvumo ženklinimo sistemos nuostatos ir teikiamos rekomendacijos pirkimų vykdytojams.

Iki šiol naudojama sistema, susidedanti iš 10 klasių (nuo keturių skirtingų A klasių (A, A + , A ++, A +++) iki G klasės), laikui bėgant tapo mažiau efektyvi ir prarado pradinį skaidrumą. Dėl technologinės evoliucijos bei laipsniško pasenusių ir mažiau efektyvių prietaisų šalinimo, dauguma šiandien rinkoje esančių produktų yra geriausių energijos vartojimo klasių (A +++, A ++, A + ). Tokie pokyčiai palaipsniui silpnino veikiančios sistemos efektyvumą, vartotojams darėsi vis sunkiau suprasti, kurie produktai yra efektyviausi, o gamintojai vis mažiau galvojo apie naujos kartos efektyvesnius prietaisus. Tai ir yra pagrindinės priežastys, kodėl nuo 2020 m. rudens pradėtas taikyti naujas supaprastintas energijos efektyvumo ženklinimas. Ženklinimui naudojamose etiketėse nurodomos tik energijos klasės iš A-G klasių ir priskirti vartojimo lygiai.   Etiketė susieta su nauja Europos Sąjungos produktų duomenų baze EPREL (daugiau galite rasti https://ec.europa.eu/info/energy-climate-change-environment/standards-tools-and-labels/products-labelling-rules-and-requirements/energy-label-and-ecodesign/product-database/qr-code-new-energy-label_en).

Leidinys kol kas pateikiamas tik anglų kalba.

Daugiau apie energijos efektyvumo etiketes galite sužinoti https://ec.europa.eu/info/energy-climate-change-environment/standards-tools-and-labels/products-labelling-rules-and-requirements/energy-label-and-ecodesign/about_en#a-new-generation-of-labels