BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Po vadovų susitikimo Lietuvos Respublikos Prezidentūroje – VPT priminimas apie svarbias rekomendacijas, artėjant galimai antrai COVID-19 bangai

Data

2020 08 05

Įvertinimas
2
meeting-image_new_meetings__FocusFillWzgwMCw2MDAsIngiLDEzM10.png

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, siekdamas aptarti, kaip panaudojamos valstybės lėšos, skirtos suvaldyti koronaviruso sukeltai ekstremaliai situacijai, susitiko su Valstybės kontrolės, Specialiųjų tyrimų tarnybos bei Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) atstovais.

Šių metų kovą pakeitus Viešųjų pirkimų įstatymą, buvo leista, esant skubos atvejams ir nenumatytoms aplinkybėms, vykdyti tarptautines neskelbiamas derybas praleidžiant tam tikras viešųjų pirkimų procedūras. Susitikime dalyvavęs VPT direktoriaus pavaduotojas Arūnas Siniauskas, akcentavo, kad net ir vykdant pirkimus skubos tvarka, turi būti užtikrintas kuo didesnis skaidrumas ir veiksminga korupcijos prevencija. Būtent todėl tokių pirkimų duomenų atvėrimas visuomenei yra ypač svarbus. Nuo pandemijos paskelbimo pradžios VPT ne kartą atkreipė dėmesį, kad neskelbiamos derybos kaip pirkimo būdas turi būti naudojamas ypač išskirtiniais atvejais ir tik trumpam laikotarpiui bei netapti nuolatine taisykle, o artėjant galimai antrai COVID-19 bangai, norime priminti, jog svarbu ruoštis iš anksto.

Viešųjų pirkimų tarnyba, atlikusi 5 mėnesių COVID-19 pirkimų stebėseną bei pasirinktų pirkimų vertinimus, kviečia dar kartą atkreipti dėmesį į sistemines rekomendacijas, kurios svarbios efektyvesniam pirkimų vykdymui bei siūlo:

 

* Neatidėliojant vykdyti skelbiamus viešuosius pirkimus, esant poreikiui, sudaryti preliminariąsias sutartis, rengiantis galinčiai kilti kitai COVID-19 bangai.

* Centralizuoti pirkimų vykdymą, konsoliduojant poreikius bei sutelkiant pirkimų vykdytojų kompetencijas. Taip pat, esant galimybei, valstybės, savivaldybės lygmeniu nuolat kaupti galinčių prireikti priemonių rezervą.

* Nustatyti prioritetus, kurie regionai, miestai ar perkančiosios organizacijos turi būti aprūpinami pirmiausiai, kad būtų išvengiama vidinės pirkimo vykdytojų konkurencijos dėl tų pačių būtinųjų priemonių įsigijimo.

* Užtikrinti, kad prireikus, į sprendimų priėmimą arba pagalbą priimant sprendimus būtų įtraukiami atitinkamos srities (medicinos, chemijos, biologijos ir t.t.) ekspertai ir žinovai.

 

 

Plačiau susipažinti su pirkimų, skirtų kovai su pandemija, analize ir rekomendacijomis galite čia:

http://vpt.lrv.lt/uploads/vpt/documents/files/Viesuju_pirkimu_kovai_su_COVID-19_apzvalga.pdf
 

Atviruosius sutarčių duomenis galite rasti čia:

http://vpt.lrv.lt/lt/statistika-ir-analize/sutarciu-duomenys