BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Pirkimų vykdytojų žemėlapis – Švieslentė papildyta pirkimų, kai taikytas kainos (sąnaudų) ir kokybės santykio ar sąnaudų kriterijus, rodikliais realiu laiku

Data

2021 11 19

Įvertinimas
7
naujienai.png

Tarnyba papildė Pirkimų vykdytojų žemėlapį (Švieslentę) naujais rodikliais – realizuota galimybė stebėti 2021 m. įvykusių pirkimų, kai taikytas kainos (sąnaudų) ir kokybės santykio ar sąnaudų kriterijus, dalį (proc.) pagal vertę ir skaičių realiu laiku.

Švieslentėje numatyta galimybė analizuoti, kaip kinta šių rodiklių reikšmės pagal 2021 m. ketvirčius, pagal pirkimo objekto rūšis, pirkimo būdus, pirkimo vertes (tarptautinė, supaprastinta), atskirus pirkimų vykdytojus bei jų tipus, pagal viešųjų pirkimų sektorius.

Švieslentėje kiekvienam pirkimų vykdytojui yra apskaičiuoti pirkimų, kai taikytas kainos (sąnaudų) ir kokybės santykio ar sąnaudų kriterijus, dalies (proc.) rodikliai pagal vertę ir  skaičių nuo visų pirkimų vykdytojo 2021 m. įvykdytų pirkimų (išskyrus mažos vertės pirkimus). Rodiklių skaičiavimui naudojami Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje pirkimų vykdytojų paskelbtų pirkimo procedūrų ataskaitų ir centrinių perkančiųjų organizacijų Tarnybai pateikti duomenys apie centralizuotai atliktus pirkimus (be mažos vertės pirkimų).

Rodiklių reikšmėms pagal įvairius pjūvius priskiriami įverčiai, atitinkantys vieną iš spalvų – žalią, geltoną, raudoną. Spalviniai įverčiai atitinka rodiklių reikšmių intervalus, nustatytus pagal siektinas šalyje rodiklių reikšmes atitinkamais metais:

  • 2021 m. vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis, pirkimų, kuriuos atliekant ekonomiškai naudingiausias pasiūlymas išrenkamas tik pagal kainą, vertė negali sudaryti daugiau kaip 70 proc. bendros perkančiosios organizacijos pirkimų vertės;
  • 2022 m. pirkimai, kai ekonomiškai naudingiausias pasiūlymas išrenkamas tik pagal kainą, negalės sudaryti daugiau kaip 50 proc.

Su pirkimų vykdytojų vertinimu pagal 2021 m. įvykdytų pirkimų, kai taikytas kainos (sąnaudų) ir kokybės santykio ar sąnaudų kriterijus, rezultatais galima susipažinti Tarnybos tinklalapyje, skiltyje Pirkimų vykdytojų žemėlapis (Švieslentė), ataskaitoje Pirkimų vykdytojų švieslentė

Jeigu turite klausimų, pasiūlymų dėl sukurtos priemonės, laukiame jų el. paštu klausk@vpt.lt.