BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Pavyzdinė gyvavimo ciklo skaičiuoklė

Data

2020 10 05

Įvertinimas
2
ThinkstockPhotos-626491658.jpg

Įgyvendinant Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Viešųjų pirkimų efektyvumo didinimas metodinėmis priemonėmis“, projekto Nr. 10.1.2-ESFA-V-916-01-0004, parengta metodinės priemonė – pavyzdinė gyvavimo ciklo sąnaudų  skaičiuoklė, taikytina įsigyjant hematologiniams tyrimams atlikti reikalingas medicinos priemones.

 

Viešųjų pirkimų tarnyba susipažino su suinteresuotų rinkos dalyvių teiktomis pastabomis dėl anksčiau skelbto šios priemonės projekto. Tarnyba atkreipia dėmesį, kad skaičiuoklė yra pavyzdinė, jos taikymas nėra privalomas. Pirkimų vykdytojai gali šią skaičiuoklę pritaikyti savo poreikiams, pasirinkdami vertinti papildomus, pavyzdinėje skaičiuoklėje nenumatytus sąnaudų elementus, arba esančius aprašyti detaliau ar dalies jų atsisakyti, jeigu mato tokį objektyvų poreikį.

 

Metodinėje priemonėje pateiktos rekomendacijos bei skaičiuoklė hematologiniams kraujo tyrimams atlikti reikalingų medicinos priemonių (įskaitant įrangą) įsigijimui. Vadovaujantis minėta metodine priemone, perkant reagentus vertinama ne tik reagentų kaina, tačiau ir kitos su reagentų pirkimu susijusios išlaidos, kurios yra patiriamos per visą sutarties galiojimo laikotarpį, pavyzdžiui, išlaidos hematologinio analizatoriaus nuomai, analizatoriaus kalibravimo, planinės techninės priežiūros, kokybės kontrolės išlaidos, susidarančių atliekų utilizavimo išlaidos ir kt.

 

Metodinėje priemonėje pateikta skaičiuoklė naudojama apskaičiuoti kiekvieno pasiūlymo vieno tyrimo kainą per visą sutarties galiojimo laikotarpį. Ši kaina naudojama pasiūlymų palyginimui, siekiant išrinkti ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą.

 

Atkreiptinas dėmesys, kad ekonomiškai naudingiausias pasiūlymas galėtų būti išrenkamas ne tik naudojant gyvavimo ciklo sąnaudų metodą, kuris yra aprašomas metodinėje priemonėje. Pirkimo vykdytojas galėtų priimti sprendimą pasiūlymus vertinti pagal sąnaudų ir kokybės santykio derinį.