BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Pasirengimas pirkimų specialistų atestavimui

Data

2022 06 21

Įvertinimas
6
naujienai atestavimui.jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) kviečia susipažinti su Virtualios atestacijos sistema (VAS) ir išbandyti atnaujintą bandomąjį egzaminą. Jį sudaro 10 pavyzdinių klausimų, kurių kiekvienas turi po vieną teisingą atsakymą.

 
Nuoroda į bandomojo egzamino laikymą: atestacija.vpt.lt.

 


Taip pat atkreipiame Jūsų dėmesį!

  • Pirkimų specialistų atestavimo pradžia – š. m. liepos 1 d. Tikrasis egzaminas bus sudarytas iš 50 klausimų, kuriems atsakyti bus skirtos 2 valandos. Nuo minėtos datos laikant egzaminą, jo metu veiks ir sąžiningumo užtikrinimo sistema. Šis egzaminas VAS bus prieinamas nuo liepos 1 d.
  • Nors VAS fiksuos egzamino dalyvių veiksmus bei galimus pažeidimus, tai nereiškia, kad vien dėl užfiksuoto sistemai įtartino atvejo nebus išduodamas pirkimų specialisto pažymėjimas ir kad tai visais atvejais bus laikoma pažeidimu. Sistemos funkcionalumas leis atskirti natūralų elgesį nuo nenatūralaus, todėl atsakingai ir sąžiningai egzaminą laikantys specialistai baimintis neturėtų. Įtartini ir klausimų keliantys atvejai bus peržiūrimi VPT specialistų, kurie priims sprendimą dėl to, kaip turėtų būti vertinamas konkretaus egzamino laikymas.
  • VPT primena, kad pirkimų organizatoriams, vykdantiems mažos vertės pirkimus, nėra numatyta pareiga turėti viešųjų pirkimų specialisto pažymėjimą. Šio pažymėjimo reikia tik tuomet, kai pirkimą vykdo komisija, bet ir tokiu atveju pažymėjimą turi turėti ne visi komisijos nariai, o bent vienas iš jų. Reikalavimas turėti bent vieną atestuotą pirkimų specialistą įsigalios nuo 2023-01-01.
  • Informuojame, kad nuo liepos 1 d. susidūrus su techninėmis problemomis ar kylant kitų techninių neaiškumų dėl atestacijos egzamino laikymo, VPT darbuotojai konsultuos telefonu 8 5 219 7000 (nuo 8.00 val. iki 12.00 val. darbo dienomis) bei el. paštu [email protected] (nuo 8.00 val. Iki 17.00 val. pirmadieniais-ketvirtadieniais, nuo 8.00 iki 15.45 val. penktadieniais).