copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Pakeistas Viešųjų pirkimų ir pirkimų ataskaitų rengimo ir teikimo tvarkos aprašas

Data

2019 06 26

Įvertinimas
1
atn.jpg

Informuojame, kad teisės aktų registre paskelbtas Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus 2019 m. birželio 20 d. įsakymas Nr. 1S-98 „Dėl Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus 2017 m. birželio 6 d. įsakymo Nr. 1S-80 „Dėl Viešųjų pirkimų ir pirkimų ataskaitų rengimo ir teikimo tvarkos aprašo, viešųjų pirkimų ir pirkimų ataskaitų formų patvirtinimo“ pakeitimo“

Pakeitimas atliktas atsižvelgiant į tai, kad nuo 2019-06-11 pasikeitus Viešųjų pirkimų įstatymo (VPĮ) 96 straipsnio 2 dalies 1 punktui bei Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo (PĮ) 102 str. 2 daliai, nuo šiol, perkančiosios organizacijos, atlikę pirkimus iš ar per centrines perkančiąsias organizacijas, neturės Viešųjų pirkimų tarnybai per CVPIS teikti Atn-1 ir Atn-2 ataskaitų, o tokių mažos vertės pirkimų neturės įtraukti į Atn-3 ataskaitą.

Taip pat, pasikeitus VPĮ 86 straipsnio 9 daliai ir PĮ 94 straipsnio 9 daliai, numatant, kad pirkimo vykdytojai privalo viešinti CVP IS raštu sudarytas sutartis ir raštu gautus pasiūlymus (net jei sutartis sudaroma žodžiu), jei nėra kitų minėtuose straipsniuose nurodytų priežasčių kodėl sutartis ir (ar) pasiūlymas neturėtų būti viešinamas. Pildydami Atn-3 ataskaitą pirkimų vykdytojai turės susumuoti mažos vertės pirkimus, kuriuos atlikus buvo paviešinta:

  • sutartis (-ys) ir pasiūlymas (-ai);
  • tik pasiūlymas (-ai);
  • tik sutartis (-ys).

Nors į Atn-3 ataskaitą neturės būti įtraukti iš ar per centrines perkančiąsias vykdyti mažos vertės pirkimai, prievolė viešinti tokias sutartis ir (ar) pasiūlymus išlieka.

Atkreipiame dėmesį, kad iki 2019-06-11  pradėtų pirkimų ataskaitos teikiamos pagal tuo metu galiojusias VPĮ ir PĮ nuostatas.