BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Nepatikimų tiekėjų sąrašas skatins verslą sąžiningai vykdyti įsipareigojimus

Data

2016 01 07

Įvertinimas
0
IMG_0696.jpg

Nuo šių metų sausio 1 d. perkančiosios organizacijos įgijo prievolę esmines pirkimo sutarties sąlygas pažeidusius tiekėjus įtraukti į Nepatikimų tiekėjų sąrašą ir galimybę tokiu būdu pašalinti nepatikimus tiekėjus iš viešųjų pirkimų procedūrų.

 

 Nepatikimų tiekėjų sąrašas – netinkamai pirkimo sutartį įvykdžiusių (ar jos neįvykdžiusių) tiekėjų sąrašas, kai toks neįvykdymas yra esminis sutarties pažeidimas, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse.  Į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukiama 3 metams.

 

Viešųjų pirkimų tarnyba yra atsakinga už šios informacijos (sąrašo) administravimą – techninę galimybę perkančiosioms organizacijoms viešai paskelbti nepatikimus tiekėjus. Už informacijos teisingumą ir korektiškumą atsakingos pačios perkančiosios organizacijos.

 

„Šis instrumentas padės viešajam sektoriui įvardinti verslą, kuris tinkamai nevykdo savo sutartinių įsipareigojimų. Tai drausminė priemonė nesąžiningam verslui ir pagalba sąžiningam. Tačiau nesinorėtų, kad tai taptų viešojo sektoriaus susidorojimo su verslu įrankiu. Ne paslaptis, kad perkančiosios organizacijos ne visada tinkamai pasirengia pirkimams– tinkamai parengia technines specifikacijas, nustato poreikį, pirkimo apimtis, terminus, ir pan. Įvykus ginčui kaltė suverčiam tiekėjui ar rangovui, taip dangstant savo nekompetenciją arba klaidas. Teismo institucijos dalyvavimas, tikėtina, drausmins ir perkančiąsias organizacijas pačias pasitemti ir žinoti, ką norima nusipirkti“, – sako Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Diana Vilytė.

 

Šiuo Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimu siekiama spręsti praktikoje kylančias problemas, susijusias su netinkamu sutarčių vykdymu bei užtikrinti, kad viešuosiuose pirkimuose dalyvautų tik tinkamai sutartis vykdantys tiekėjai.

 

Įstatymo pakeitimas numato prievolę perkančiosioms organizacijoms ne vėliau kaip per 10 dienų Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje išviešinti informaciją apie pirkimo sutarties neįvykdžiusius ar netinkamai įvykdžius tiekėjus, kai:

 

•          pirkimo sutartis nutraukta dėl esminio pirkimo sutarties pažeidimo, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse,

•          arba yra priimtas teismo sprendimas, kuriuo tenkinami perkančiosios organizacijos reikalavimai pripažinti pirkimo sutarties neįvykdymą ar netinkamą įvykdymą esminiu ir atlyginti dėl to patirtus nuostolius.

 

Visą informaciją apie Nepatikimų tiekėjų sąrašą galite rasti čia.