BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Nauja rubrika – „Dažniausiai daromos klaidos“

Data

2020 10 26

Įvertinimas
1
DDK.jpg

Pristatome naują rubriką – ,,Dažniausiai daromos klaidos“ (toliau – DDK). Tai priemonė, skirta informuoti pirkimo vykdytojus apie dažniausiai pasitaikančias klaidas organizuojant viešųjų pirkimų procedūras. Klaidas pateiksime sugrupuotas į temas pagal pirkimo etapus ar dokumentus, kuriuose šios klaidos pasitaiko. Dalis klaidų pateikiama iš VPT atliktų vertinimų, kuriuose VPT konstatavo pažeidimus, tačiau taip pat apžvelgiamos ir situacijos, kuriose nors ir nėra įstatymo pažeidimo, tačiau sukelia sunkumų tiekėjams ir perkančiosioms organizacijoms dalyvaujant bei vykdant viešuosius pirkimus.

Pirmoji tema ,,Klaidos susijusios su technine specifikacija“:

1 Klaida. Pirkimo dokumentuose nurodoma netiksli, skirtinga informacija apie pirkimo objektą.

Pavyzdys. Pirkimo sąlygų ir jų priedus sudarančių dokumentų pavadinimuose, skelbimo apie pirkimą nurodytame pavadinime nustatyta, kad bus perkamos gamtinės dujos, suspaustos iki 220 Bar slėgio, tačiau techninės specifikacijos reikalavimuose ir sutarties projekte, bei skelbimo apie pirkimą skiltyje „Pirkimo aprašymas“ nurodyta, kad bus perkamos gamtinės dujos, suspaustos iki 200 Bar. (Plačiau apie nurodytą pavyzdį galite rasti https://klausk.vpt.lt/hc/lt/articles/360016429459)

Išvada. Šiuo atveju pirkimo dokumentuose pateikdamas netikslią, neaiškią informaciją apie pirkimo objektą, pirkimo vykdytojas pažeidė PĮ 48 straipsnio 4 dalies reikalavimus.

Kaip išvengti klaidos. Pirkimo vykdytojas prieš paskelbdamas pirkimą turėtų atidžiai perskaityti savo parengtas pirkimo sąlygas, skelbimą apie pirkimą, sutarties projektą ir patikrinti ar šiuose dokumentuose nėra prieštaravimų.

Visos klaidos čia: https://klausk.vpt.lt/hc/lt/articles/360017138979-Klaidos-susijusios-su-technine-specifikacija