BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Metų pabaiga: suplanuoti pirkimai ir sudarytos viešojo pirkimo sutartys

Data

2020 11 11

Įvertinimas
0
dovaneles.jpg

Iki metų pabaigos liko kiek mažiau nei du mėnesiai. Tikimės, kad jau paskelbėte visus svarbiausius suplanuotus pirkimus, sudarėte svarbiausias viešojo pirkimo sutartis.  Kad per likusį laikotarpį spėsite tai, ką suplanavote atlikti šiais metais ir jog iš per metus sutaupytų ar papildomai gautų lėšų dar pavyks laikantis teisės aktų nustatytos tvarkos laiku įsigyti tai, ko tikrai reikėjo, bet vis neatsirasdavo galimybių įsigyti.

 

Vis dėlto, raginame pirkti tik tai, kas būtina ir tik tiek, kiek būtina, bei nepasiduoti naujametinei pirkimų karštinei. Jeigu dar liko nepanaudotų lėšų ir kamuoja rūpestis kaip sugalvoti, kurgi jas išleisti, atsiminkite, kad nepanaudotų lėšų grąžinti nėra gėda, lėšoms grįžus į biudžetą, jos niekur nedings, o bus panaudotos kitiems, piliečiams svarbiems bei reikalingiems darbams atlikti.

 

Primename, kad tai, jog „dar liko pinigų“ ar „buvo skirta papildomų lėšų“, ar kad „lėšas reikia išleisti šiais metais“ nėra pakankamas pagrindas nei:

* keisti sutartis, nei

* vykdyti pagreitintus ar neskelbiamus pirkimus, nei

* viršyti sutartyse nurodytus kiekius, nei

* atlikti išankstinius mokėjimus, kai sutartyse tokie nėra numatyti, nei

* atlikti tarpinius mokėjimus, kai sutartyse tokie nėra numatyti, ar atlikti daugiau tarpinių mokėjimų negu numatyta, nei

* nustatyti neproporcingai trumpus pasiūlymų pateikimo, prekių pristatymo, darbų atlikimo ar paslaugų suteikimo terminus.

 

Primename, kad atsiskaitoma turi būti laikantis sutarties sąlygų. Jeigu sutartyje nėra numatyti išankstiniai mokėjimai, tai tokie ir negali būti atliekami. Gruodžio mėnuo nėra išimtis, todėl negali būti „pamokama“ „į priekį“ siekiant išnaudoti visas šiems metams skirtas lėšas.

 

Jeigu pagal sutartį už gruodžio mėnesį suteiktas paslaugas turi būti atsiskaitoma sausio mėnesį, pirkimų vykdytojai negali reikalauti, kad tiekėjai išrašytų sąskaitas gruodžio mėnesiui nesibaigus tam, kad būtų galima už jas atsiskaityti dar nesibaigus metams.