BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Lietuvos Respublikos Seimas priėmė dviejų pirkimus reglamentuojančių įstatymų pataisas

Data

2021 04 22

Įvertinimas
1
176168468_958429174912100_2563728075763317849_n.jpg

2021-04-15 Lietuvos Respublikos Seimas priėmė dviejų pirkimus reglamentuojančių įstatymų pataisas, kuriomis numatoma pirkimų vykdytojus įpareigoti pirkimo dokumentuose nustatyti reikalavimus ir (arba) kriterijus dėl statinio informacinio modeliavimo, vadinamojo BIM, metodų taikymo.

 

Aplinkos ministerijos parengtais įstatymo pakeitimais Viešųjų pirkimų įstatymo ir Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, numatoma, kad pirkimų vykdytojai pirkimo dokumentuose, be kitų nurodytų reikalavimų, privalės nurodyti reikalavimus arba kriterijus BIM metodams taikyti Vyriausybės nustatytais atvejais.

 

Kaip nurodo Aplinkos ministerija, prievolė nuo gruodžio 1 d. taikyti BIM metodus projektuojant, statant ir įrengiant viešojo sektoriaus objektus bus nustatoma palaipsniui. Išsamesnius šių metodų taikymo atvejus ir tvarkas iki rugpjūčio 31 d. turės nustatyti Vyriausybė arba jos įgaliota institucija. Išsamesnė informacija: https://am.lrv.lt/lt/naujienos/statybu-sektoriui-skaitmeninti-priimtos-svarbios-istatymu-pataisos

 

Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą dar turi pasirašyti Lietuvos Respublikos Prezidentas