BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Lietuvos Banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos informacija

Data

2020 11 20

Įvertinimas
2
lietuvos-bankas-77416261.jpg

Lietuvos Banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos prašymu, dalinamės informacija, svarbia ir pirkimų vykdytojams.

 

Informuojame draudimo įmones ir Lietuvoje veikiančių ES šalių įmonių filialus (toliau – draudimo įmonės) apie ketinimą keisti susiklosčiusią Finansų rinkos priežiūros tarnybos (toliau – FRPT) išduodamų pažymų apie bendrovės mokumo atsargos ir (ar) kitų reikalavimų vykdymą dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose praktiką.

Vienu iš Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus 2003 m. spalio 20 d. įsakymu Nr. 1S-100 „Dėl Tiekėjų kvalifikacijos vertinimo metodinių rekomendacijų patvirtinimo“ nustatytų tiekėjo kvalifikacijos vertinimo kriterijų buvo nustatytas reikalavimas „mokumo atsargos pakankamumas“, kurį reikėjo pagrįsti Lietuvos Respublikos draudimo priežiūros komisijos išduota pažyma. Norime atkreipti dėmesį, kad šis įsakymas nebegalioja nuo 2017 m. birželio 29 d.

Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus 2017 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. 1S-105 buvo patvirtinta Tiekėjo kvalifikacijos reikalavimų nustatymo metodika, ir joje neliko reikalavimo pateikti mokumo atsargos ar kitų reikalavimų vykdymą patvirtinančią pažymą. Nepaisydamos to, draudimo įmonės ir toliau kreipiasi į FRPT dėl minėtų pažymų išdavimo, nes pasitaiko atvejų, kai viešojo pirkimo organizatorius, vadovaudamasis buvusia praktika, viešojo konkurso sąlygose numato tokį kvalifikacijos reikalavimą.

Informuojame, kad, siekdama pakeisti nusistovėjusią praktiką kai teikiama perteklinė informacija, FRPT nuo 2021 m. sausio  1 d. nebeišduos pažymų, patvirtinančių, kad bendrovė vykdo mokumo atsargos arba kitus reikalavimus.