BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Lietuva – tarp 9 geriausiai darniuosius viešuosius pirkimus vykdančių šalių

Data

2021 10 19

Įvertinimas
7
naujienai darnieji.jpg

Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) pernai pirmą kartą atliko 40 pasaulio šalių vertinimą viešųjų pirkimų srityje ir paskelbė savo ataskaitą. Pagal ją Lietuva pateko tarp devynių šalių, kuriose darnių viešųjų pirkimų politika ir įgyvendinimas vertinamas kaip vidutinio ir aukšto lygio. Tai yra aukščiausia kategorija, į kurią pateko vertiname dalyvavusios šalys.  

Atliekant šį vertinimą, buvo atsižvelgta į veiksmų planus, reguliavimą, teikiamas pagalbos priemones siekiant aplinkosaugos, socialinių ir ekonominių tikslų viešuosiuose pirkimuose. Taip pat vertinta, kaip šalims praktiškai sekasi pasiekti realius rezultatus. Apžvalgoje pastebima, kad, reguliuojant viešuosius pirkimus Lietuvoje, daugiau dėmesio reikia skirti galutinės naudos gavimui ir galutinių tikslų įgyvendinimui.  Kartu su Lietuva vidutinį ir aukštą vertinimą gavo Belgija, Bulgarija, Prancūzija, Italija, Latvija, Nyderlandai, Portugalija ir JAV.  

„Darniojo vystymosi tikslų įgyvendinimas svarbus visai Lietuvai. Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) savo ruožtu nuolat teikia metodinę pagalbą darniųjų pirkimų klausimais bei siekia glaudesnio bendradarbiavimo ne tik su valstybės institucijomis, bet ir su pirkimų vykdytojais, nuo kurių pirmiausia ir prasideda darniojo pirkimo organizavimas, gimsta tokio pirkimo koncepcija. JTO vertinimo rezultatai atspindi mūsų visų ambiciją siekti tvarios aplinkos, kurioje augs mūsų vaikai, sukūrimo, spręsti socialines problemas, žengti inovatyvių sprendimų link.“ – pastebi VPT vadovas Darius Vedrickas.

Kalbėdama apie darniuosius pirkimus, VPT pirmiausia siekia paaiškinti, kodėl turėtume tai daryti, kokią naudą tai gali atnešti bei kur rasti gerųjų pavyzdžių. Būtina suprasti, kad reikšmingas yra kiekvienas darnus pirkimas, kiekvieno jų vertė, tad svarbu fiksuoti atliktą žaliąjį, socialiai atsakingą ar inovatyvų pirkimą. Šie rezultatai svarbūs ne tik Lietuvai, kaip valstybei, siekiančiai darnumo, bet ir Europos komisijai, JTO, reikšmingi bendrame pasaulio kontekste. Trumpai ir aiškiai apie tikslus, galimybes bei veiksmus, būtinus kiekvieno iš mūsų indėlio į bendrą tikslą fiksavimui, pasakojama mokomajame filmuke, kurį galima peržiūrėti VPT Youtube kanale.