BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Konsultacija dėl tiekėjų galimybės remtis ūkio subjektų pajėgumais

Data

2018 10 05

Įvertinimas
9
linked-152575_1280.png

Viešųjų pirkimų tarnyba, atsižvelgdama į gaunamus klausimus bei praktikoje pasitaikančias situacijas, tikslina teikiamas konsultacijas dėl tiekėjų galimybės remtis ūkio subjektų pajėgumais.

Vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo 49 straipsnio 1 dalimi tiekėjas gali remtis kitų ūkio subjektų pajėgumais, kad įstatymo nustatytais atvejais atitiktų pirkimo dokumentuose keliamus kvalifikacijos reikalavimus, neatsižvelgiant į ryšio su tais ūkio subjektais teisinį pobūdį.

Viešųjų pirkimų įstatymo 49 straipsnio 4 dalis nustato, kad jeigu pasitelkiamas ūkio subjektas netenkina jam keliamų kvalifikacijos reikalavimų arba jo padėtis atitinka bent vieną pašalinimo pagrindą, perkančioji organizacija turi pareikalauti per jos nustatytą terminą pakeisti jį reikalavimus atitinkančiu ūkio subjektu.

Vis dėlto, subjektai, kurių pajėgumais (kvalifikacija) tiekėjas ketina remtis, turi būti išviešinti teikiant pasiūlymą, tiekėjui kartu su savo EBVPD pateikiant ir šių subjektų EBVPD.

Jeigu paaiškėja, kad tiekėjas, nenurodęs jog remiasi kitų ūkio subjektų pajėgumais (kvalifikacija), pats neatitinka pirkimo dokumentuose aiškiai ir nedviprasmiškai suformuluotų kvalifikacijos reikalavimų, jis neįgyja teisės po pasiūlymų pateikimo termino pabaigos pasitelkti (nurodyti) naujų subjektų tam, kad atitiktų kvalifikacijos reikalavimus.

Pažymėtina, kad su pasiūlymu teikdamas tik savo EBVPD tiekėjas deklaruoja, jog jis pats atitinka pirkimo dokumentuose nustatytus reikalavimus, todėl paaiškėjus, jog tiekėjas neatitinka pirkimo dokumentuose aiškiai ir nedviprasmiškai suformuluotų reikalavimų, turėtų būti svarstoma ne apie galimybę tiekėjui pasitelkti kitus ūkio subjektus, bet apie tiekėjo pašalinimą iš pirkimo procedūros ir įvertinimą ar tiekėjas nepateikė  melagingos informacijos[1] Viešųjų pirkimų įstatymo 52 straipsnio nustatyta tvarka.