BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Kompiuterių, monitorių, planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų pirkimo gairės

Data

2021 03 23

Įvertinimas
3
kompai.png

Europos Komisija (EK) 2021 m. kovo mėn. paskelbė naujas kompiuterių, monitorių, planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų pirkimo gaires. Šios gairės yra ankstesnių ES žaliųjų viešųjų pirkimų (ŽVP) kriterijų, kurie apėmė tik kompiuterius ir monitorius, atnaujinimas ir išplėtimas.

ŽVP kriterijais siekiama sudaryti palankesnes sąlygas perkančiosioms organizacijoms ar pirkimo subjektams pirkti prekes, paslaugas ir darbus.

 

Kompiuterių, monitorių, planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų kriterijai nukreipti į svarbiausią poveikį aplinkai per jų gyvenimo ciklą ir suskirstyti į keturias atskiras sritis:

• produkto tarnavimo laiko pratęsimas;

• energijos suvartojimas;

• pavojingos medžiagos;

• eksploatacijos pabaigos valdymas.

 

Dokumente taip pat rasite papildomą skyrių apie kriterijus, kurie taikomi atnaujintų ar perdirbtų produktų ir susijusių paslaugų pirkimams.

Dokumentas kol kas pateikiamas tik anglų kalba, tačiau artimiausiu metu numatomas ir vertimas į lietuvių bei kitas kalbas.

 

Daugiau EK parengtų bei jau išverstų į lietuvių kalbą kriterijų galima rasti Europos Komisijos puslapyje.