BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Kelių forume – viešųjų pirkimų vadovo įžvalgos

Data

2023 02 03

Įvertinimas
1
donataszvirblis-230202-keliu_forumas-2023-019.jpg

Vasario 2 d. Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovas Darius Vedrickas dalyvavo asociacijos „Lietuvos keliai“ surengtame forume. Skaitydamas pranešimą „Kas atlieps mūsų lūkesčius 2023-aisiais?” tarnybos direktorius įvardijo svarbiausius pasikeitimus viešųjų pirkimų sistemoje, kurie aktualūs ir kelių sektoriui.

Pasak VPT vadovo, lūkesčius dėl efektyvumo turėtų išpildyti šių metų spalį startuosianti modernizuota centrinė viešųjų pirkimų informacinė sistema „SAULĖ IS“. Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi naujai pradedami viešieji pirkimai privalomai bus vykdomi tik per „SAULĖ IS“, kurioje šiuo metu pirkimuose vykstantys procesai bus transformuoti į išmanius skaitmeninius sprendimus elektroninėje erdvėje, įskaitant integracijas su valstybinių įstaigų registrais.

Kalbėdamas apie kompetencijas ir profesionalumą D. Vedrickas priminė, jog nuo š. m. sausio jau taikomas reikalavimas, pirkimų komisijoje (išskyrus mažos vertės pirkimuose) turėti bent vieną atestuotą narį.

„Kiekvienoje savivaldybėje turi būti užtikrinta, kad savivaldybės kontroliuojamos (valdomos) perkančiosios organizacijos, išskyrus savivaldybių įmones, akcines bendroves uždarąsias akcines bendroves ir viešąsias įstaigas, pirkimai, kurių sutarties vertė viršija 15 000 Eur – būtų atliekami centralizuotai“, kalbėjo D. Vedrickas.

VPT vadovas taip pat atkreipė forumo dalyvių dėmesį, jog šiemet ir toliau mus skiriamas dėmesys pirkimų valdysenai ir prevencijai, o didesnio efektyvumo padės pasiekti Seime priimto įstatymų paketo naujasis reguliavimas.

Forume taip pat pranešimus skaitė „Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius, LTG infra direktorius Karolis Sankovski ir kt.

Foto Donato Žvirblio.