BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Įsakymas, kuriuo siekiama įgyvendinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatą, kad nuo 2023 m. visi viešieji pirkimai taptų žali

Data

2021 04 02

Įvertinimas
2
167884426_216967186875697_6864518461200025718_n.jpg

                      2021 m. balandžio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2021 m. kovo 31 d. įsakymas Nr. D1-192, kuriuo siekiama įgyvendinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatą, kad nuo 2023 m. visi viešieji pirkimai taptų žali. Tobulinamas žaliųjų pirkimų teisinis reglamentavimas sudaro galimybes perkančiosioms organizacijoms ir pirkimų subjektams lengviau ir plačiau vykdyti žaliuosius pirkimus. Nuoroda į suvestinę Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymo redakciją.

                      Šiuo Įsakymu patikslinta žaliojo pirkimo sąvoka, sudaryta daugiau galimybių perkant prekes, paslaugas ar darbus naudoti I tipo ekologinius ženklus, sertifikatus, o perkant paslaugas ar darbus – aplinkos apsaugos vadybos sistemas.

                      Pirkimo vykdytojai turi galimybę kiekvieną pirkimą vykdyti kaip žalią. Tais atvejais, kai tam tikrai produktui grupei aplinkos ministro įsakymu nėra nustatyti aplinkos apsaugos kriterijai, pirkimo vykdytojai gali savarankiškai juos nustatyti pagal Aplinkos apsaugos kriterijų, kuriuos perkančiosios organizacijos ir perkantieji subjektai turi taikyti pirkdamos prekes, paslaugas ar darbus, taikymo tvarkos apraše įtvirtintus principus.

                      Taip pat įsakymu atnaujinti kriterijai transporto ir maisto srityse. Į žaliųjų pirkimų sistemą įtraukiami ir mažos vertės pirkimai, todėl kiekvienas pirkimų vykdytojas galės prisidėti prie žaliųjų pirkimų apimčių didinimo. Išimtis taikoma tik pirkimams, kuriuos galima vykdyti neskelbiant skelbimo apie pirkimą (ir tais atvejais, kai pirkimo vykdytojas nuspręs paskelbti apie tokius pirkimus) – pirkimo vykdytojai galės taikyti aplinkos apsaugos kriterijus, tačiau neprivalės.  

                      Išsamiau Aplinkos ministerijos naujienoje  Plečiama žaliųjų pirkimų erdvė