BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Europos Komisijos pozicija dėl viešųjų pirkimų taisyklių taikymo COVID-19 kontekste

Data

2020 03 18

Įvertinimas
2
ES-flags (002).jpg

Dalinamės Viešųjų pirkimų tarnybos gautu pranešimu, kuriuo Europos Komisija informuoja šalis nares kokios pozicijos ji laikosi dėl viešųjų pirkimų taisyklių taikymo COVID-19 kontekste. 

Europos Komisija laikosi nuomonės, kad COVID-19 kontekste taikomi tie patys principai, kurie paaiškinti 2015 m. rugsėjo 9 d. Komisijos komunikate Europos Parlamentui ir Tarybai „ES viešųjų pirkimų taisyklių taikymas ir dabartinė prieglobsčio krizė“ 

Šiame komunikate apžvelgiama, kaip pirkimų vykdytojai galėtų greitai užtikrinti pirmojo būtinumo infrastruktūrą (būstą) ir prekių bei paslaugų įsigijimą.

Komunikate teikiami paaiškinimai dėl:

  • Direktyvos nuostatų ir nacionalinės teisės taikymo. Atkreipiame dėmesį, kad komunikate minima ir Direktyva 2004/18/EB, kadangi komunikato paskelbimo dieną dar nebuvo pasibaigęs terminas perkelti Direktyvos 2014/24/ES ir Direktyvos 2014/25/ES reikalavimams į nacionalinę teisę. Atitinkamai, komunikate nurodomos dabar jau negaliojančios tarptautinio pirkimo vertės ribos. Šiuo metu galiojančias tarptautinio pirkimo vertės ribas galite rasti čia.
  • Procedūrų pasirinkimo ir terminų. Reikia atsižvelgti į nurodomų terminų aktualumą pagal šiandieninį reglamentavimą;
  • Atskirai aptariamos neskelbiamų pirkimų ypatingos skubos sąlygomis vykdymas.

Europos Komisija pabrėžia, jog Direktyvos numato įvairias galimybes kylantiems poreikiams patenkinti net esant ypatingai situacijai ir skatina pirmiausia apsvarstyti galimybę sutrumpinti pirkimo terminus taikant pagreitintas procedūras.