BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Europos Komisijos gairės dėl trečiųjų šalių tiekėjų ir prekių dalyvavimo ES viešuosiuose pirkimuose

Data

2019 08 09

Įvertinimas
0
world-1264062_960_720.jpg

Europos Komisija 2019 m. liepos 24 d. priėmė ir paskelbė komunikatą „Prekes siūlančių trečiųjų šalių subjektų dalyvavimo ES viešųjų pirkimų rinkos konkursuose gairės“. Europos Komisija atkreipė dėmesį, kad tiekėjams iš trečiųjų šalių turi būti taikomi tokie patys reikalavimai ir standartai, kaip ir tiekėjams iš ES šalių, kad pastarieji neatsidurtų nepalankesnėje padėtyje. Taip pat ypatingas dėmesys turėtų būti atkreipiamas į neįprastai mažų kainų vertinimą.

Šiomis gairėmis siekiama padėti perkančiosioms organizacijoms suprasti ES teisės aktus, susijusius su trečiųjų šalių dalyvavimu viešuosiuose pirkimuose bei atkreipiamas dėmesys, kad vykdant pirkimus turi būti atsižvelgiama ne tik į kainą, bet ir į ES standartus, ypač darbo, aplinkosaugos ir saugumo srityse. Taip pat yra skatinama pasiūlymus vertinti ne tik pagal mažiausią kainą, tačiau į vertinimą įtrauki ir kokybės aspektus, taikyti gyvavimo ciklo sąnaudų vertinimą, įtraukti su kokybe susijusias sutarties vykdymo sąlygas bei griežtai kontroliuoti sutarties vykdymą.