BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Europos Komisija paskelbė gaires dėl viešųjų pirkimų vykdymo Covid-19 sukeltos nepaprastosios padėties sąlygomis

Data

2020 04 02

Įvertinimas
2
europe-1395913_1920.jpg

Š. m. kovo 31 d. Europos Komisija paskelbė komunikatą „Europos Komisijos gairės, kaip naudotis viešųjų pirkimų sistema COVID-19 krizės sukeltos nepaprastosios padėties sąlygomis“.


Komunikate apžvelgiamos Direktyvoje 2014/24/ES numatomos galimybės:

  • vykdyti procedūras sutrumpintais terminais ir pateikiama sutrumpintų terminų lentelė;
  • vykdyti neskelbiamas derybas, jei procedūrų sutrumpintais terminais nepakanka. Kiekviena sąlyga, nustatyta tokio neskelbiamo pirkimo vykdymui (įvykiai, kurių nebuvo galima numatyti + ypatinga skuba + priežastinis ryšys tarp įvykio ir skubos + procedūros naudojimas tik tiek, kiek būtina), paaiškinama Covid-19 kontekste;
  • rinktis alternatyvius sprendimus ir konsultuotis su rinkos dalyviais. Primenama apie galimybę tiesiogiai bendrauti su rinka, aiškinantis tiekėjų galimybes patenkinti su Covid-19 suvaldymu susijusius poreikius, inovatyvių sprendimų pasiūlą ir panašiai.

Taip pat pirkimų vykdytojai kviečiami vykdyti bendrus pirkimus ir pasinaudoti Europos Komisijos bendrų viešųjų pirkimų iniciatyvomis. Pirkimai dėl ypatingos skubos turi būti vykdomi laikinam kylančių problemų sprendimui, kol bus rastos ilgalaikės išeitys. 

Atsižvelgiant į tokią Europos Komisijos poziciją, tais atvejais, kai neatidėliotinų poreikių patenkinimas užtikrintas (pvz., įsigytų medikams reikalingų apsaugos priemonių, medicininės įrangos, kitų medicinos priemonių pakanka keliems mėnesiams), kiti pirkimai (pvz., priemonių rezervo kaupimas ruošiantis galimam Covid-19 pasikartojimui rudenį, papildomų kiekių įsigijimas) turėtų būti vykdomi pagal įprastas (įskaitant pagreitintas) procedūras.

Atkreipiame dėmesį, kad Tarnyba dar iki pasirodant Europos Komisijos gairėms pateikė jose išreiškiamą poziciją atitinkančias rekomendacijas dėl viešųjų pirkimų vykdymo Covid-19 situacijoje.

2020 m. vasario 26 d. Tarnyba paskelbė išaiškinimą Dėl priemonių įsigijimo koronaviruso grėsmės suvaldymui, kuriame pateikiama informacija apie Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas, leidžiančias pirkimus atlikti paprasčiau.

Kiti pirkimų vykdytojams aktualūs Tarnybos išaiškinimai ir naujienos: