BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dėl tiekėjų, kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės dėl COVID-19

Data

2020 03 30

Įvertinimas
1
kelly-sikkema-3-Tc_5LROrM-unsplash.jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba sulaukia klausimų, ar tiekėjas nebus pašalintas iš viešojo pirkimo procedūros už įsipareigojimų, susijusių su mokesčių, įskaitant socialinio draudimo įmokas, mokėjimu, nevykdymą, jei jis yra įtrauktas į sąrašą „Mokesčių mokėtojai, kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės dėl COVID-19“?

VMI, atsižvelgdama į nustatytus ribojimus ir draudimus veiklos vykdymui dėl COVID-19, paskelbė mokesčių mokėtojų sąrašą, kurie nuo kovo 16 d. iki ekstremalios situacijos pabaigos ir dar du mėnesius po jos, yra automatiškai, be jokio prašymo: atleidžiami nuo delspinigių ir nevykdomas jų mokesčių išieškojimas. Po ekstremalios situacijos pabaigos, šios įmonės, mokesčiams sumokėti arba mokestinės paskolos sutarčiai, be palūkanų sudaryti, turės du mėnesius. Sąraše įvardintiems mokesčių mokėtojams taip pat taikomos ir analogiškos Valstybinio socialinio draudimo (SODRA) įmokų mokėjimą palengvinančios priemonės. Sąrašą galite pasisiųsti paspaudę čia arba peržiūrėti jį internete čia. Daugiau informacijos galite rasti https://www.vmi.lt/cms/informacija-verslui-del-covid-19 .

Jeigu tiekėjas priklauso grupei „Mokesčių mokėtojai, kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės dėl COVID-19“, ir skola atsirado ne anksčiau kaip 2020 m. kovo 16 d., laikoma, kad jis neskolingas valstybės ir savivaldybių biudžetams ir fondams iki ekstremalios situacijos pabaigos ir dar du mėnesius jai pasibaigus. Tai reiškia, kad toks tiekėjas neatitinka VPĮ 46 str. 3 d. nustatyto pašalinimo pagrindo ir, jei pirkimo dokumentuose yra nustatytas šis pašalinimo pagrindas, tiekėjas nėra šalinamas iš pirkimo procedūros.