Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dėl tiekėjų įtraukimo į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą

Data

2019 06 17

Įvertinimas
1
board-3700116_960_720.jpg

Pirkimo vykdytojai, vadovaudamiesi Viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – Įstatymo) 52 straipsnio 1 dalies nuostatomis, ir Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo  63 straipsnio 1 dalies nuostatomis, turi pareigą paskelbti informaciją apie tiekėją, kuris pirkimo procedūrų vykdymo metu nuslėpė informaciją ar pateikė melagingą informaciją dėl pašalinimo pagrindų nebuvimo ir atitikimo kvalifikacijos reikalavimams. Primename, kad Viešųjų pirkimų tarnyba atsakinga tik už Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašo (toliau - Sąrašas) administravimą – techninę galimybę pirkimo vykdytojams viešai paskelbti tiekėjus, o už skelbiamos informacijos teisingumą atsakingi patys pirkimo vykdytojai.

Pastebima, kad pirkimo vykdytojai, pildydami Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų įvedimo anketą (toliau – Anketa), nenurodo tikslaus įrašymo į Sąrašą pagrindo (pagal Įstatymą), t. y. iš viešai paskelbtos informacijos nėra aišku, kokią informaciją pirkimo vykdymo metu tiekėjas nuslėpė ar pateikė melagingą informaciją: pvz. ar nuslėpė informaciją apie teistumą (Įstatymo 46 str.1 d. x p.), pateikė melagingą informaciją, susijusią su mokesčių mokėjimu (Įstatymo 46 str. 3 d.), pateikė melagingą informaciją dėl techninio ir profesinio pajėgumo (Įstatymo 47 str. 1 d. 3 p.) ir pan. Pildydamas Anketą, pirkimo vykdytojas turi galimybę pasirinkti ir nurodyti ne tik Įstatymo 46 str. 4 d. 4 p. (daugeliu atvejų Sąraše nurodytas tik šis punktas), bet ir konkretų Įstatymo straipsnį.

Atkreiptinas dėmesys, kad nesant (neturint) tikslios informacijos, kokiu pagrindu tiekėjas buvo įtrauktas į Sąrašą, kitiems pirkimo vykdytojams yra gana sudėtinga įvertinti tokių tiekėjų pateiktus įrodymus „apsivalymui“ (Įstatymo 46 str. 8 d.), t. y. įvertinti, ar priemonės, kurių ėmėsi tiekėjas, siekdamas įrodyti savo patikimumą, yra pakankamos. Atsižvelgiant į tai, pirkimo vykdytojai Anketoje privalo nurodyti tikslų pagrindą – konkretų Įstatymo straipsnį, dalį ir (ar) jo punktą.