BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dėl sutarčių dokumentų, pasirašytų elektroniniu parašu, viešinimo

Data

2021 04 20

Įvertinimas
7
175675462_1457273891306848_8914334360445747304_n.jpg

Informuojame, kad jei CVPP sistemoje buvote paviešinę sutartis, pasiūlymus (ar kitus dokumentus) ADOC formatu, šiuo metu CVP IS sistemoje jie yra nebematomi ir turite juos įkelti pakartotinai tokiu formatu ir tokio turinio, jog būtų užtikrinti asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimai. Jei jūsų institucija sutartis, pasiūlymus (ar kitus dokumentus) yra paviešinusi PDF-LT formatu, šie dokumentai yra vis dar matomi viešai, tačiau taip pat turi būti įkelti tokiu formatu ir turinio, jog būtų užtikrinti asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimai.

 

Viešinant elektroniniu parašu pasirašytus dokumentus svarbu atkreipti dėmesį, kad tokiu būdu gali būti paviešinti pertekliniai asmens duomenys. Pagal Lietuvos Respublikos elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų įstatymo 14 str., asmens kodo naudojimas elektroninio parašo sertifikate yra leidžiamas ir jis Lietuvoje išduodamų elektroninių parašų sertifikatuose nurodomas, tačiau asmens kodo viešinimas skelbiant sudarytas sutartis yra perteklinis. Atsižvelgiant į tai, sutartis, pasiūlymus (ar kitus dokumentus), kurie pasirašyti elektroniniu parašu, privalote viešai paskelbti nepasirašytus. Pavyzdžiui, neviešinti pasirašyto “ADOC”, o išsaugoti ir įkelti pirkimo sutartį ir jos priedus atskirai. Kaip konvertuoti  PDF-LT dokumentą į PDF formato dokumentą be elektroninio parašo metaduomenų, galite peržiūrėti instrukcijoje. Reikalavimas galioja ir anksčiau paviešintoms sutartims. Pirkimo vykdytojas bet kuriuo atveju privalo užtikrinti, kad paviešintų dokumentų turinys atitiktų organizacijoje saugomo pasirašyto dokumento originalo turinį.

 

Taip pat primename, jog viešindami sutartis, pasiūlymus (ar kitus dokumentus), turite įsitikinti, kad dokumente nėra perteklinių fizinių asmenų duomenų, pavyzdžiui: asmens kodo, gyvenamosios vietos adreso, telefono numerio, el. pašto adreso, gimimo datos. Viešinamuose dokumentuose šiuos duomenis prašome užtušuoti (ištrinti, uždengti).