BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dėl skelbimuose apie pirkimą nurodomos sutarties trukmės

Data

2021 09 28

Įvertinimas
1
naujienai_skelbimai.jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba atkreipia pirkimų vykdytojų dėmesį į tai, kad pildant skelbimus apie pirkimą, itin svarbu užtikrinti, kad juose pateikiama informacija nesiskirtų nuo kituose pirkimo dokumentuose pateikiamos informacijos. Vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – VPĮ) 35 straipsnio 3 dalies nuostatomis, jei skelbime apie pirkimą <...> pateikta informacija neatitinka informacijos, pateiktos kituose pirkimo dokumentuose, teisinga laikoma informacija, nurodyta skelbime apie pirkimą <...>. Analogiška nuostata yra ir Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo 48 straipsnio 3 dalyje. Neatidus pirkimo dokumentų rengimas ir skelbimo apie pirkimą pildymas gali lemti įstatymo nuostatų pažeidimą bei turėti neigiamos įtakos pirkimo procedūrų ir (arba) vėliau sudarytos sutarties vykdymui.

Viešųjų pirkimų tarnyba kviečia visus pirkimų vykdytojus susipažinti su jau skelbta informacija apie dažniausiai pasitaikančias klaidas skelbimuose.

Tarnyba papildomai atkreipia dėmesį į vieną dažniausiai pirkimo vykdytojų daromą klaidą: dažnai skelbime apie pirkimą pirkimų vykdytojai sutarties trukmę nurodo tik įvertindami tiekėjo įsipareigojimams įvykdyti skirtą laiką. Praktikoje tokios situacijos sukelia ginčus su tiekėjais: nesutariama, kokia yra sutarties trukmė bei iki kurio termino tiekėjas turi įvykdyti savo įsipareigojimus. Kai kurios tokios situacijos aptariamos VPT skelbiamuose dažniausiai užduodamuose klausimuose–atsakymuose.  Vis dėlto, šių situacijų galima išvengti tinkamai bei atsakingai rengiant visus pirkimo dokumentus, įskaitant ir skelbimo apie pirkimą pildymą.

Pažymėtina, kad sutarties trukmė turi apimti ne tik visų tiekėjo įsipareigojimų vykdymą (pvz., iki kada turi būti atlikti darbai, statybos užbaigimo dokumentų parengimas ar pan.), bet ir atsiskaitymo terminą už patiektas prekes, suteiktas paslaugas, atliktus  darbus. Pavyzdžiui, jeigu pirkimo sąlygose nurodoma, kad darbus tiekėjas turi atlikti per 3 mėnesius nuo sutarties sudarymo dienos bei nustatomas 1 mėnesio terminas pirkimo vykdytojui atsiskaityti su tiekėju už šiuos darbus, skelbimo apie pirkimą formoje (žr. iliustraciją žemiau) turi būti nurodomas ne 3, o 4 mėnesių terminas.

 

Primename, kad pildant supaprastintų pirkimų skelbimus, privaloma vadovautis Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus 2017 m. birželio 21 d. įsakymu Nr. 1S-92 „Dėl skelbimų teikimo Viešųjų pirkimų tarnybai tvarkos ir reikalavimų skelbiamai supaprastintų pirkimų informacijai aprašo ir supaprastintų pirkimų skelbimų tipinių formų patvirtinimo“ (Tarnybos direktoriaus 2017 m. gruodžio 6 d. įsakymo Nr. 1S-173 redakcija). Pildant tarptautinės vertės skelbimus, taip pat rekomenduojama vadovautis šiuo įsakymu, nes tiek supaprastintų, tiek tarptautinių pirkimų skelbimų formos mažai kuo skiriasi, todėl ir pildomos panašiai.