BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dėl skelbimų apie sutarties sudarymą tikslinimo

Data

2020 11 23

Įvertinimas
1
127006993_978149012707867_7994014407269132387_n.png

Pastaruoju metu Tarnyba gauna daug Klaidų ištaisymo skelbimų, kuriais pirkimų vykdytojai nori tikslinti skelbimuose apie sutarties sudarymą paskelbtą informaciją – sutarčių vertes, sutarčių numerius, sutarčių sudarymo datas ir t. t.

Klaidų ištaisymo skelbimais negali būti tikslinama informacija  jau paskelbtuose skelbimuose apie sutarties sudarymą. Skelbimų apie sutarties sudarymą tikslinimų TED‘as (internetinė Europos Sąjungos oficialiojo leidinio priedo versija, skirta Europos Sąjungos viešiesiems pirkimams) nepriima ir nepublikuoja. Klaidų ištaisymo skelbimų forma yra naudojama tik vykdomų procedūrų metu, t. y. gali būti pildoma tik skelbimų, paskelbtų iki sutarties sudarymo, tikslinimui.

Jei paskelbtame skelbime apie sutarties sudarymą yra nurodyta netiksli, klaidinga informacija, pirkimo vykdytojas privalo užpildyti naują skelbimą apie sutarties sudarymą ir nurodyti teisingą informaciją. Rekomenduojama skelbimo dalyje, kurioje pateikiama papildoma informacija nurodyti, kokia informacija ir kokioje skelbimo dalyje yra tikslinama.

Naujai pildomas skelbimas apie sutarties sudarymą privalo būti susietas su skelbimu apie pirkimą:

IV.2.1) Ankstesnis skelbimas apie šią procedūrą

Skelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje numeris – privaloma nurodyti skelbimo apie pirkimą TED‘o Nr.

Skelbimo Priede privaloma nurodyti skelbimo apie pirkimą skelbimo kodą CVPP.

 

Atkreiptinas dėmesys, kad sistema automatiškai susieja pildomą skelbimą su prieš tai paskelbtu skelbimu (šiuo atveju sistema automatiškai įkels prieš tai paskelbto skelbimo apie sutarties sudarymą TED‘o numerį ir skelbimo kodą CVPP), tačiau skelbimas apie sutarties sudarymą turi būti susietas su skelbimu apie pirkimą, todėl pirkimo vykdytojas privalo tinkamai nurodyti susiejimą skelbimo IV.2.1 dalyje ir skelbimo Priede.

 

Plačiau apie skelbimų apie sutarties sudarymą pildymą, susiejimą ir dažniausiai daromas klaidas žr.:

https://vpt.lrv.lt/uploads/vpt/documents/files/LT_versija/CVP_IS/Mokymu_medziaga/Perkanciosioms_organizacijoms/Skelbimai_apie_sutarties_sudaryma.pdf

 

 

SVARBU: Dažniausiai pirkimų vykdytojų daromos klaidos pildant skelbimus apie sutarties sudarymą:

  • nurodomos vertės su PVM, nors kiekvienoje skelbimo dalyje, kurioje pildoma vertė, yra aiškiai nurodyta, kad vertės pildomos be PVM:

                      II.1.7) Bendra pirkimo vertė be PVM;

V.2.4) Informacija apie sutarties / pirkimo dalies vertę (be PVM).

 

Visuose skelbimuose vertės turi būti nurodomos be PVM (vienintelė išimtis nurodyta žemiau).

 

  • nurodomi ne tikslūs pasirašytų sutarčių numeriai, o paliekami Nr. 1, Nr. 2 ir t. t. – tokie, kokius sistema automatiškai sunumeruoja;
  • neteisingai nurodoma sutarties sudarymo data;
  • užpildyta netinkama informacija apie laimėtoją – netikslus įmonės kodas, pavadinimas ir pan.

 

SVARBI IŠIMTIS: pirkimų, vykdomų pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatymą (toliau – GSPĮ), skelbimuose apie sutarties sudarymą galima pasirinkti, kokias vertes nurodyti:

 II.2) Bendra galutinė sutarties (-čių) vertė

V.4) Informacija apie sutarties vertę

 

Tuo atveju, jeigu pažymima Be PVM, turi būti nurodoma sutarties vertė be PVM, jei pažymima Su PVM, tuomet nurodoma vertė su PVM ir koks PVM tarifas (21 % ar nurodomas kitokio dydžio PVM tarifas).

Pirkimų vykdytojai, vykdantys pirkimus pagal GSPĮ, turi būti ypatingai atidūs ir tinkamai užpildyti informaciją skelbimuose apie sutarties sudarymą (vertes su PVM ar be PVM), kadangi Europos Komisija analizuoja ir sistemina  pirkimų gynybos ir saugumo srityje statistiką būtent iš skelbimų apie sutarties sudarymą, todėl  gana dažnai nustatomi atvejai, kuomet  informacija, pateikta skelbimuose apie sutarties sudarymą, nesutampa su informacija, teikiama ataskaitose.