BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dėl skelbimo formos „Skelbimas apie sutarties skyrimą“ pildymo

Data

2018 05 08

Įvertinimas
4
pen-1974727_960_720.jpg

Atnaujinta ir papildyta informacija - šioje nuorodoje

Primename, kad, vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – VPĮ) 33 str. 1 d. / Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo (toliau – PĮ) 46 str. 1 d., tarptautinio pirkimo atveju pirkimo vykdytojas šiuose straipsniuose nustatyta tvarka privalo paskelbti skelbimą apie pirkimo sutarties ar preliminariosios sutarties sudarymą, skelbimą apie projekto konkurso rezultatus. Supaprastintų ar mažos vertės pirkimų atveju šių skelbimų skelbti nereikia.

Nors VPĮ / PĮ nenustatyta pareiga skelbti skelbimo, kai pasibaigus pirkimui, sutartis nesudaroma, tačiau pirkimo vykdytojas gali (nes TED siųs priminimus, kad nėra užpildytas skelbimas apie sutarties sudarymą) tokį skelbimą užpildyti, punkte V.1 pažymėdamas, kad sutartis nebuvo skirta.

Dažniausios klaidos, pildant skelbimus apie sutarties sudarymą

1. Skelbime apie sutarties skyrimą vertės turi būti nurodomos be PVM.

2. Punktuose II.1.7 „Bendra pirkimo vertė“ ir V.2.4 „Informacija apie sutarties/pirkimo dalies vertę“ vertės turi sutapti (jei skelbime nurodomos kelios pirkimo dalys, tai jų bendra suma turi sutapti su punkte II.1.7 nurodyta verte).

3. Punkte V.2.6 sistema automatiškai užpildo valiutą, todėl pirkimo vykdytojas turėtų ištrinti valiutą, ir sistema pildyti šio punkto nebereikalaus. (Šis punktas pildomas tik tada, jei buvo pasirinktas neskelbiamų derybų pagrindas, kuriuo vadovaujantis buvo sudarytos sutartys, atsižvelgiant į susiklosčiusias trumpalaikes ypač palankias sąlygas, leidžiančias reikalingas prekes įsigyti už daug mažesnę negu rinkos kainą.)

 

Dažniausiai užduodami klausimai, pildant skelbimus apie sutarties sudarymą

1. Kaip sužinoti, ar tiekėjas yra MVĮ (smulkaus ir vidutinio verslo įmonė)?

Kviečiame susipažinti su šiuo VPT parengtu informaciniu pranešimu

2. Kodėl dingsta V dalies užpildyta ir išsaugota informacija?

Pirmiausia „Darbų sąrašo“ skiltyje „Pasiūlymai“ reikia skirti laimėjusį tiekėją (žr. paveikslėlius žemiau), tik tada pildyti skelbimą apie sutarties skyrimą:

 

3. Kodėl skelbimas neišsisiunčia į Tarnybą?

„Darbų sąrašo“ skiltyje „Pirkimo procedūros datos“ reikia spausti „Redaguoti“, užpildyti laukelį „Skelbimo apie sutarties sudarymą paskelbimo data“ ir paspausti „Saugoti“.

4. Kodėl negaliu užpildyti skelbimo apie nesudarytą sutartį, kai pirkimas yra nutrauktas?

Dažniausiai užpildyti skelbimo negalima dėl to, kad dar būna nepasibaigęs pasiūlymų/paraiškų pateikimo terminas. Galimi du sprendimo variantai:

1) Laukti, kol sueis pasiūlymų/paraiškų pateikimo terminas, ir tik tada pildyti skelbimą

arba

2) Pasiūlymų/paraiškų pateikimo terminą pataisyti į praėjusią datą:

5. Atlikome tarptautinį pirkimą. Pirkimo objektas buvo suskirstytas į 3 pirkimo dalis. Pirmai ir trečiai daliai sudarytos pirkimo sutartys su laimėtojais. Dėl antrosios dalies pateiktas ieškinys teismui, todėl sutartis nesudaryta. Laikydamiesi nustatytų terminų (per 30 dienų), pateikėme skelbimą apie sutarčių sudarymą dėl 1 ir 3 dalies. Ar turėsime galimybę vėliau, pasibaigus teismo procedūroms, iš naujo užpildyti skelbimą apie sudarytą sutartį dėl 2 pirkimo objekto dalies?

Toms dalims, kurioms buvo sudarytos sutartys, pildomas skelbimas apie sutarties skyrimą. Kai bus pasirašyta sutartis likusiai daliai, reikės užpildyti naują skelbimą apie sutarties skyrimą (taip, kaip buvo pildytas pirmasis skelbimas apie sutarties skyrimą).