BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dėl pirkimuose nustatomo I-ojo tipo ekologinio ženklo reikalavimo

Data

2023 01 23

Įvertinimas
1
naujienai viesinimas (14).jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba atkreipia pirkimo vykdytojų dėmesį, kad vykdant žaliąjį pirkimą ir pirkimo dokumentuose nustatant reikalavimą, pagal nuo 2023-01-01 įsigaliojusio Aplinkos ministro Aplinkos apsaugos kriterijų taikymo vykdant žaliuosius pirkimus tvarkos aprašo (toliau – Tvarkos aprašas) 4.2. punktą, jog perkamas produktas turi atitikti I tipo ekologinio ženklo reikalavimus, turėtų, prieš nustatant tokį reikalavimą, atlikti rinkos tyrimą ir įsitikinti, ar norimas įsigyti produktas gali būti ženklinamas I tipo ekologiniu ženklu ir ar yra tokių produktų pasiūla rinkoje.

Reikalavimas, kad perkamas produktas turi atitikti I tipo ekologinį ženklą (pagal Tvarkos parašo 4.2 punktą) gali būti nustatomas ir tuomet, kai šiam produktui yra nustatyti ir patvirtinti minimalūs aplinkos apsaugos kriterijai, tačiau, tokiu atveju, produktams, kuriems yra aplinkos ministro įsakymu patvirtinti minimalūs aplinkos apsaugos kriterijai (pavyzdžiui, mobilieji telefonai, baldai, tekstilė, termoizoliacinės medžiagos ir kt.), rekomenduojama taikyti reikalavimus pagal Tvarkos aprašo 4.1 punktą ir nustatyti visus tai produktų grupei patvirtintus minimalius aplinkos apsaugos kriterijus, jei produktų atitinkančių minimalius aplinkos apsaugos kriterijus pasiūla yra didesnė, ir tokiu būdu mažiau ribojama konkurencija.

Siekiant padėti pirkimo vykdytojams atlikti rinkos tyrimą, primename, kad Viešųjų pirkimų tarnybos Darniųjų pirkimų skyrius yra parengęs pranešimą „Ką reikia žinoti apie I tipo ekologinius ženklus“, kuriame pateikiama apibendrinta informacija apie Europoje dažniausiai pasitaikančius I tipo ekologinius ženklus.