copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dėl pirkimų vykdymo gavus subsidijas iš Užimtumo tarnybos

Data

2020 09 14

Įvertinimas
2
eurai-84234009.jpg

Pastaruoju metu gauname nemažai paklausimų, kuriuose prašoma paaiškinti, kaip vykdyti viešuosius pirkimus, gavus subsidijas iš Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Užimtumo tarnyba).

 

Atkreipiame dėmesį, kad subsidijas gaunantys fiziniai asmenys nėra perkančiosios organizacijos.

 

Juridiniai asmenys taip pat nėra perkančiosios organizacijos, jeigu neatitinka jos apibrėžimo, pateikto Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą (toliau – Viešųjų pirkimų įstatymas).

 

Informuojame, kad subsidijos gavėjas, nesantis perkančiąja organizacija pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, viešųjų pirkimų nevykdo, jiems Viešųjų pirkimų įstatymas netaikomas.

 

Subsidijų gavėjai, kurie nėra perkančiosios organizacijos, turi vadovautis Užimtumo tarnybos direktoriaus 2019 m. liepos 31 d. įsakymu Nr. V-353 Dėl Subsidijų gavėjų, nesančių perkančiosiomis organizacijomis pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, prekių, paslaugų ar darbų pirkimo taisyklių patvirtinimo“ patvirtintomis Subsidijų gavėjų, nesančių perkančiosiomis organizacijomis pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, prekių, paslaugų ar darbų pirkimo taisyklėmis (toliau – Taisyklės). Dėl šio teisės akto taikymo klausimų konsultacijos rekomenduojame kreiptis į teisės aktą priėmusią įstaigą – Užimtumo tarnybą.

 

Nors aukščiau nurodytos taisyklės ir nustato tam tikrą pirkimų tvarką, tačiau tokie pirkimai nėra „viešieji pirkimai“, kaip tai suprantama pagal Viešųjų pirkimų įstatymą.

 

Primename, kad Viešųjų pirkimų tarnyba konsultuoja tik tiekėjus ir perkančiąsias organizacijas - Viešųjų pirkimų įstatymo taikymo klausimais.