BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dėl pirkimų skelbimuose paskelbtos informacijos tikslinimo

Data

2018 04 19

Įvertinimas
11
piestukas.jpg

Vadovaujantis VPĮ 36 str. 6 dalimi / PĮ 49 str. 6 dalimi, pirkimo vykdytojai,  tikslindami  pirkimų skelbimuose paskelbtą informaciją, turi paskelbti klaidų ištaisymo skelbimus (mažos vertės pirkimų atveju skelbimų pildyti nereikia).

Dažniausiai pirkimo vykdytojai tikslina paraiškų/pasiūlymų pateikimo ir/ar vokų su pasiūlymais atplėšimo terminus.

 

Klaidų ištaisymo skelbimo pildymo pavyzdys:

Norint pakeisti vokų plėšimo terminą ar kitą informaciją, spaudžiama:

      

1) Atkreipiame dėmesį, kad terminus reikia pakeisti ir darbų sąraše, ir skelbime.

2) Langelį „Pirkimo dalies Nr.“ reikia pildyti tik tada, kai pirkimas buvo suskaidytas į pirkimo dalis ir informacija keičiama tik konkrečioje pirkimo dalyje. Jei informacija aktuali visoms pirkimo dalims (pvz., pasiūlymų pateikimo terminai), šio langelio pildyti nereikia.

3) Jei pildomas nebe pirmas pakeitimas, paraiškų/pasiūlymų ir/ar vokų plėšimo terminai ar kita keičiama informacija langelyje „Yra“ turi būti nurodomi iš pradinio skelbimo (skelbimo apie pirkimą).

4) Paraiškų/pasiūlymų ir/ar vokų plėšimo terminus rekomenduojama nukelti daugiau nei 1-2 dienoms, nes skelbimai, ypač tarptautinių pirkimų atveju, paskelbiami ne iš karto.

5) Jei skelbime apie pirkimą buvo užpildytas punktas „IV.2.7 Vokų su pasiūlymais atplėšimo sąlygos“, skelbime apie pakeitimą taip pat turi būti nurodomas naujas terminas.

6) Jei skelbime apie pirkimą buvo nurodyta konkreti data punkte „IV.2.6 Minimalus  laikotarpis, per kurį dalyvis privalo užtikrinti pasiūlymo galiojimą“, skelbime apie pakeitimą taip pat turi būti nurodomas naujas terminas.

7) Jei keičiamas punkto tekstas, langeliuose „Yra“ ir „Turi būti“ įrašomas ne tik keičiamas sakinys, bet visas tame punkte buvęs ir keičiamas (naujas) tekstas.

8) Jei naikinama pirkimo dalis, pateikiama visa naikinama tos pirkimo dalies informacija (skelbimo dalių numeriai nuo II.2.1 iki II.2.13), pildant kiekvieną punktą spaudžiamas langelis:

9) Jei atsiranda poreikis pildyti antrąjį klaidų ištaisymo skelbimą, tarptautinių pirkimų atveju jį galima užpildyti ir išsiųsti skelbti tik tada, kai pirmasis klaidų ištaisymo skelbimas jau yra paskelbtas TED‘e.

Atkreipiame dėmesį, kad ne visada iki vokų su pasiūlymais plėšimo galima keisti pirkimo dokumentus. 2018-01-03 paskelbtoje naujienoje http://vpt.lrv.lt/lt/naujienos/pirkimo-dokumentu-keitimas-po-ju-paskelbimo informuojama, kada galima daryti pakeitimą, o kada reikėtų nutraukti pirkimo procedūras ir pirkimą, jei išliko poreikis, skelbti iš naujo.

Skelbimai dėl pakeitimų gali būti pildomi tik tais atvejais, kai pirkimo procedūros vykdymo metu pirkimo vykdytojas siekia atlikti nedidelius pakeitimus, t. y. nori pateikti  papildomus paaiškinimus arba siekia ištaisyti akivaizdžias redakcinio pobūdžio klaidas. Pirkimo vykdytojas negali daryti esminių pakeitimų, dėl kurių pirkime galėtų dalyvauti daugiau tiekėjų, kadangi tokie pakeitimai pažeistų skaidrumo principą ir tiekėjų teisėtus lūkesčius.

Jei būtų keičiamos esminės pirkimo sąlygos (keičiamas sutarties tipas, sutarties skyrimo kriterijai, pirkimo objektas, didinamas pirkimo dalių skaičius, keičiami reikalavimai kvalifikacijai ar techninė specifikacija ir pan.) taip, jog po atliktų pakeitimų daugiau tiekėjų ar kiti tiekėjai galėtų dalyvauti pirkime (tiekėjai jais rėmėsi, priimdami sprendimą pateikti pasiūlymą arba, atvirkščiai, nedalyvauti atitinkamame viešojo pirkimo konkurse), pirkimą reikėtų nutraukti ir, jei išliko poreikis, pradėti naują pirkimą.