BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dėl pirkimo dokumentų paaiškinimų ir patikslinimų

Data

2019 12 13

Įvertinimas
2
bookkeeper-1016299_960_720.jpg

Paskelbus pirkimo dokumentus pirkimo vykdytojas tiekėjų prašymu ar savo iniciatyva gali priimti sprendimą patikslinti ar paaiškinti pirkimo dokumentus. 

Viešųjų pirkimų tarnyba primena, kad Vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 36 straipsnio 2 dalimi (Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo 49 straipsnio 2 dalimi), Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje turi būti užtikrinta neribota, visapusė, tiesioginė ir neatlygintina prieiga prie paskelbtų pirkimo dokumentų, todėl pirkimo vykdytojui patikslinus (ar paaiškinus) pirkimo dokumentus jie (patikslinti dokumentai ir (ar) patikslinimai, paaiškinimai) turi būti paskelbti viešai, o ne tik išsiųsti susirašinėjimo priemonėmis. Dokumentai įkeliami pirkimo darbų sąrašo skiltyje „Pirkimo dokumentai“. Įkelti dokumentai turi būti pažymėti „Rodyti viešai“.

Atkreipiame dėmesį, kad tikslinat jau paskelbtus dokumentus, negalima ištrinti esamų sąlygų. Pirkimo vykdytojas turi arba įkelti kitą failą, iš kurio pavadinimo bus aišku, kad tai patikslintos sąlygos (rekomenduojama nurodyti redakcijos datą), arba įkelti failą, kuriame bus nurodyta kokios sąlygos ir kaip tikslinamos, arba kitaip aiškiai nurodyti kokios (ir kaip) kurių dokumentų nuostatos keičiasi. Senų sąlygų negalima ištrinti jokiu atveju.

Primename, kad, kai yra keičiamos esminės pirkimo sąlygos (pakeičiami reikalavimai kvalifikacijai ar techninė specifikacija taip, jog po atliktų pakeitimų daugiau tiekėjų galėtų dalyvauti pirkime, keičiamas sutarties tipas, keičiamas pirkimo objektas) pirkimą reikia nutraukti ir pradėti naują pirkimą.