BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dėl konsultacijų sutarčių keitimo klausimais

Data

2017 10 03

Įvertinimas
3
road-220058_1280.jpg
Viešųjų pirkimų tarnyba pažymi, kad 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymui (toliau – Įstatymas) ir Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymui (toliau – Pirkimų įstatymas) pasikeitė viešojo pirkimo ir pirkimo sutarčių (toliau kartu – sutartis) keitimo tvarka. Perkančiosioms organizacijoms ir perkantiesiems subjektams (toliau kartu – pirkimo vykdytojas) nebelieka pareigos kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą (toliau – Tarnyba) sutikimo pakeisti sutarčių sąlygas, o Tarnyba neturi teisinio pagrindo tokių prašymų nagrinėti.
 
Už tinkamą sutarties keitimą yra atsakingas pats pirkimo vykdytojas. Sutarties keitimai atliekami vadovaujantis atitinkamai Įstatymo 89 straipsnio arba Pirkimų įstatymo 97 straipsnio nuostatomis. Ši tvarka taikoma ir sutartims, sudarytoms iki minėtų įstatymų įsigaliojimo.
 
Įstatymo 95 straipsnio 1 dalies 4 punkte ir Pirkimų įstatymo 101 straipsnio 1 dalies 4 punkte numatyta Tarnybos funkcija neatlygintinai konsultuoti pirkimo vykdytojus ir tiekėjus šių įstatymų taikymo klausimais. Atkreipiame dėmesį, kad Tarnybos vykdoma konsultavimo funkcija apima nuomonės teikimą ir/ar praktikos formavimą bendrų (tipinių) situacijų srityje, tačiau neapima konsultacijų dėl sprendimų priėmimo konkrečiose situacijose už pirkimo vykdytojus. Kiekvienas sutarties keitimas turi būti nagrinėjamas individualiai, tačiau atsižvelgiant į Įstatymo ir Pirkimų įstatymo nuostatas, formuojamą bendrąją praktiką. Norint priimti teisėtą ir pagrįstą sprendimą dėl sutarties keitimo, būtina nagrinėti ne tik konkrečios sutarties nuostatas, bet ir visas aplinkybes, susijusias su konkrečios sutarties sudarymu ir jos keitimu. Tik išnagrinėjęs visą su konkrečiu pirkimu ir sutartimi susijusią informaciją, pirkimo vykdytojas gali priimti pagrįstą ir teisėtą sprendimą dėl sutarties keitimo. Tokį sprendimą, įvertinęs visą turimą informaciją, priima išimtinai pats pirkimo vykdytojas.
 
Atsižvelgiant į tai, Tarnyba teiks tik konsultacijas bendraisiais sutarčių keitimo klausimais, tačiau konsultacijos dėl konkrečios sutarties keitimo nebus teikiamos.
 
Primename, kad susitarimai dėl sutarčių keitimo turi būti įforminti raštu, pagrįsti dokumentais, šalių suderinti ir laikomi sudėtinėmis sutarčių dalimis.