Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dėl informacijos apie MVĮ nurodymo skelbimuose apie sutarties sudarymą

Data

2019 08 08

Įvertinimas
3
pav1.jpg

Pirkimo vykdytojai tarptautinio pirkimo atveju, pildydami skelbimus apie sutarties sudarymą, privalo pažymėti, kokį įmonės statusą turi viešojo pirkimo laimėtojas:

V.2.3) Rangovo pavadinimas ir adresas

Rangovas yra MVĮ        ⃝ taip       ⃝ ne

Atsakant į šį klausimą privaloma nurodyti, ar pirkimą laimėjusi įmonė laikytina MVĮ – labai maža, maža arba vidutine įmone (žymima „taip“), arba tokia nėra (žymima „ne“) ir tai reiškia, kad įmonė yra didelė. Net ir iš pažiūros didelės įmonės yra priskiriamos MVĮ grupei ir tokių įmonių Lietuvoje yra absoliuti dauguma. 

Atkreipiame dėmesį, kad šis laukelis pildomas ne pagal subjektyvią pirkimo vykdytojo nuomonę apie tiekėjo įmonės dydį, o pagal tam tikrus nustatytus kriterijus[1]:

 Vidutinė įmonė – įmonė, kurioje dirba mažiau kaip 250 darbuotojų ir kurios finansiniai duomenys atitinka bent vieną iš šių sąlygų:

1) įmonės metinės pajamos neviršija 50 mln. eurų;

2) įmonės balanse nurodyto turto vertė neviršija 43 mln. eurų.

Maža įmonė – įmonė, kurioje dirba mažiau kaip 50 darbuotojų ir kurios finansiniai duomenys atitinka bent vieną iš šių sąlygų:

1) įmonės metinės pajamos neviršija 10 mln. eurų;

2) įmonės balanse nurodyto turto vertė neviršija 10 mln. eurų.

Labai maža įmonė – įmonė, kurioje dirba mažiau kaip 10 darbuotojų ir kurios finansiniai duomenys atitinka bent vieną iš šių sąlygų:

1) įmonės metinės pajamos neviršija 2 mln. eurų;

2) įmonės balanse nurodyto turto vertė neviršija 2 mln. eurų.

Pastebima, jog pirkimų vykdytojai dažnai skelbimuose nurodo netikslią informaciją dėl  laimėjusio tiekėjo priskyrimo MVĮ. Atkreipiame dėmesį, kad už teisingos informacijos pateikimą skelbimuose yra atsakingas pirkimo vykdytojas, todėl kilus abejonėms dėl tiekėjo priskyrimo MVĮ, pirkimo vykdytojas turi patikrinti tiekėjo pateiktame Europos bendrojo viešųjų pirkimų dokumente (EBVPD) nurodytą informaciją, įvertinti viešai prieinamus duomenis (pvz. Rekvizitai.lt) ir (arba) kreiptis į tiekėją dėl teisingos informacijos pateikimo.