BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dažniausiai daromų klaidų rubrika ir nauja situacija

Data

2021 01 05

Įvertinimas
1
mistake.png

Klaida. Techninės specifikacijos atitikties lentelėje nurodomos būsimos sutarties vykdymo sąlygos, o ne reikalavimai pirkimo objektui. Tiekėjo prašoma nurodyti siūlomus duomenis, įrodyti atitiktį šiems „techninės specifikacijos reikalavimams“, nors jie bus įgyvendinami tik vėliau, todėl pasiūlymų vertinimo metu apskritai jie net neįrodomi ar neįrodytini.

Situacija. Žemiau pavyzdyje nustatytas reikalavimas sutarties vykdymui, o ne prekei. Neaišku, ką tiekėjas turi nurodyti savo pasiūlyme, o taip pat - kokį įrodantį dokumentą pateikti. Gamintojo techninėje dokumentacijoje nebūna nurodyta ar įrenginį pristatys tiekėjas ir kieno „sąskaita“ jis tai padarys. Tokiam reikalavimui vieta ne techninės specifikacijos atitikties lentelėje, o sutarties nuostatose.

Kaip išvengti klaidos. Atsiminti, kad techninės specifikacijos atitikties lentelė, kurią turi pildyti tiekėjas, turi padėti (o ne trukdyti) tiekėjui pateikti pasiūlymą bei padėti (o ne trukdyti) perkančiajai organizacijai jį įvertinti. 

Kai perkamos prekės, reikalavimų prekės savybėms išskaidymas ir pateikimas lentelės forma bei reikalavimas nurodyti konkrečius duomenis, juos įrodyti, pateikti į atitinkamas įrodančių dokumentų vietas, padeda tiekėjams parengti pasiūlymus, o perkančiajai organizacijai - juos įvertinti. Tačiau aukščiau pateiktas pavyzdys, pasiūlymo rengti ar jo vertinti nepadeda ir didina galimybę suklysti tiek tiekėjui, tiek perkančiajai organizacijai.

Reikalavimai, jų pateikimo forma ir vieta neturi būti nustatomi „iš įpročio“, tačiau dar rengiant pirkimo dokumentus turint aiškią viziją, kokia reikalavimo nauda, kokio tiekėjo atsakymo laukiama, kaip pateikti duomenys bus vertinami, kaip jie bus patikrinami.

Daugiau daromų klaidų galite rasti https://klausk.vpt.lt/hc/lt/sections/360004809559-Perkan%C4%8Di%C5%B3j%C5%B3-organizacij%C5%B3-klaidos