BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dažniausiai daromos klaidos įtraukiant tiekėjus į Nepatikimų tiekėjų sąrašą ir (arba) Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą

Data

2021 08 31

Įvertinimas
0
naujienai nepatikimi.jpg

Pirkimo vykdytojas tiekėją į Nepatikimų tiekėjų sąrašą ir Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą (toliau kartu – Sąrašai) nori įtraukti per anksti.
Pirkimo vykdytojas ne vėliau kaip per 10 dienų turi pareigą paskelbti informaciją apie pirkimo sutarties neįvykdžiusius ar netinkamai ją įvykdžiusius tiekėjus.

Atkreiptinas dėmesys, kad tiekėjas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą gali būti įtrauktas ne anksčiau kaip po 30 dienų nuo pirkimo sutarties nutraukimo arba pirkimo vykdytojo priimto sprendimo, kad tiekėjas sutartį vykdė su dideliais arba nuolatiniais trūkumais ir dėl to buvo pritaikyta sutartyje nustatyta sankcija, t. y. praėjus terminui, per kurį tiekėjas turi teisę pareikšti ieškinį teismui, arba nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos. Jeigu tiekėjas pareiškia ieškinį teismui, pirkimo vykdytojas tiekėją įtraukti į Nepatikimų tiekėjų sąrašą turi tik po teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos.

Pasibaigus ieškinio pateikimo terminui, pirkimo vykdytojui rekomenduotina mažiausiai 3 (tris) darbo dienas neskubėti viešinti informacijos apie pirkimo sutartį netinkamai vykdžiusį tiekėją, kad jis spėtų pirkimo vykdytoją informuoti apie tai, jog teismui pateiktas ieškinys (žr. daugiau – čia).

Tiekėjui apskundus pirkimo vykdytojo sprendimą, jis į Nepatikimų tiekėjų sąrašą neturi būti įtraukiamas. Tiekėjui ginčijant pirkimo vykdytojo sprendimą, pirkimo vykdytojas apie teisminį ginčą informuoja Tarnybą ir paprašo tokį tiekėją išbraukti iš Nepatikimų tiekėjų sąrašo, jeigu tiekėjas į šį sąrašą jau buvo įtrauktas.

Pažymėtina, kad į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą tiekėjas turi būti įtrauktas ne vėliau kaip per 10 dienų po to, kai tiekėjas buvo pašalintas iš pirkimo procedūros, o jei tiekėjas ginčijo pirkimo vykdytojo sprendimą dėl jo pašalinimo iš pirkimo procedūros – nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos.

Pirkimo vykdytojas delsia įtraukti tiekėją arba visai neįtraukia tiekėjo į Sąrašus.     
Tiekėjui neapskundus teismui pirkimo vykdytojo sprendimo, ne vėliau kaip per 10 dienų toks tiekėjas turi būti įtraukiamas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Tarnyba pastebi, kad yra atvejų, kai pirkimo vykdytojas nesilaiko Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 52 ir 91 straipsniuose, Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo 63 ir 99 straipsniuose, Lietuvos Respublikos koncesijų įstatymo Nr. I-1510 pakeitimo įstatymo 64 straipsnyje ir Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatymo 38 ir 55 straipsniuose (toliau kartu – Įstatymai) nustatytų terminų ir tiekėją į Sąrašus įtraukia praėjus ilgesniam nei 10 dienų laikotarpiui arba visai jo neįtraukia. Dėl tokių pirkimo vykdytojo veiksmų gali susiklostyti situacija, kuomet vienam pirkimo vykdytojui nesilaikant Įstatymuose nurodyto termino ir laiku nepaskelbus aktualios informacijos, kiti pirkimo vykdytojai tokį tiekėją pripažintų laimėtoju kitame viešajame pirkime ir su tokiu tiekėju sudarytų viešojo pirkimo sutartį (žr. daugiau – čia). Pažymėtina, kad nepatikimo tiekėjo ir melagingą informaciją pateikusio tiekėjo išviešinimas yra ne pirkimo vykdytojo teisė, o pareiga, kurios vykdymas yra privalomas esant Įstatymuose nustatytiems pagrindams.

Pirkimo vykdytojas delsia vykdyti teismo sprendimą.
Pirkimo vykdytojas delsia išbraukti tiekėją iš Sąrašų, nors teismas yra pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones (nurodęs pašalinti tiekėją iš Sąrašo) arba yra tenkinamas tiekėjo ieškinys, ir teismas priima sprendimą kad tiekėjas turi būti išbrauktas iš Sąrašų.

Tarnyba atkreipia dėmesį, kad įsiteisėjęs teismo sprendimas šalims turi įstatymo galią ir visais atvejais privalo būti vykdomas (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 18 straipsnis).

Pirkimo vykdytojas tinkamai ir laiku neinformuoja tiekėjo apie įtraukimą į Sąrašus. Įstatymuose įtvirtinta pirkimo vykdytojo pareiga per 3 darbo dienas informuoti tiekėją, kad jis įtrauktas į Sąrašus. Tai atlikti laiku ir tinkamai yra svarbu, kadangi dėl to tiekėjui kyla atitinkami padariniai ir sunkumai, dalyvaujant kituose viešuosiuose pirkimuose.

Tiekėjas nepraneša pirkimo vykdytojui, kad pateikė teismui ieškinį.  
Įstatymuose  įtvirtinta tiekėjo pareiga pateikus ieškinį teismui ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas apie tai informuoti pirkimo vykdytoją.

Pirkimo vykdytojas netinkamai užpildo Nepatikimo tiekėjo pateikimo anketą (toliau –anketa).
Pirkimo vykdytojas anketos 1 punkte „Duomenų įvedimo data“ nurodo netinkamą (ankstesnę arba vėlesnę) duomenų įvedimo datą, kuri nesutampa su anketos pateikimo data. Duomenys į Nepatikimų tiekėjų sąrašą perkeliami tą pačią dieną, kai Tarnyba gauna anketą, todėl svarbu, kad duomenų įvedimo data sutaptų su anketos pateikimo Tarnybai data.

Atkreiptinas dėmesys, kad anketos 4 punkte pirkimo vykdytojas turi nurodyti anketą užpildžiusio asmens kontaktinius duomenis.

Pirkimo vykdytojas pateikia netinkamus dokumentus, kurie nepagrindžia tiekėjo įtraukimo į Nepatikimų tiekėjų sąrašą priežasties, dokumentai nėra tinkamai pasirašyti.
Pirkimo vykdytojas kartu su tinkamai užpildyta anketa Tarnybai turi pateikti pirkimo vykdytojo vadovo arba jo įgalioto asmens pasirašytus dokumentus, t. y. raštą tiekėjui dėl sutarties nutraukimo arba pirkimo vykdytojo sprendimą, kad tiekėjas pirkimo sutartyje nustatytą esminę pirkimo sutarties sąlygą vykdė su dideliais arba nuolatiniais trūkumais, ar kitus patvirtinančius dokumentus.  

Tarnyba primena, kad už pateikiamos informacijos teisingumą yra atsakingas pirkimo vykdytojas. Tarnyba tik administruoja Sąrašus, į juos tiekėją įtraukti ir iš jų išbraukti gali tik pirkimo vykdytojas. Norėdamas tiekėją iš Sąrašų išbraukti, pirkimo vykdytojas turi atsiųsti  Tarnybai raštą. Tiekėjas, manydamas, kad yra neteisėtai įtrauktas į Sąrašus, turi kreiptis ne į Tarnybą, o į pirkimo vykdytoją, kad jis iš Sąrašų jį išbrauktų.