BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Darnieji pirkimai vs pirkimai. Kodėl verta rinktis pirmuosius?

Data

2021 11 10

Įvertinimas
11
naujienai konferencija.jpg

Į šį klausimą bus ieškoma atsakymo š. m. lapkričio 18 d. Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) organizuojamoje konferencijoje, skirtoje darniųjų viešųjų pirkimų temai. Konferencija bus transliuojama tiesiogiai nuo 9.00 val. Nuoroda prisijungimui: http://vpt.zoomtv.lt/prisijungimas

VPT, atlikdama Darniųjų viešųjų pirkimų kompetencijų centro funkcijas ir bendraudama su pirkimų dalyviais, pastebi, kad stokojama realių praktinių pavyzdžių, kurie galėtų tapti atspirties taškais įgyvendinant perkančiųjų organizacijų keliamus darnius tikslus. Neretai tai tampa priežastimi, dėl kurios pasirenkama vykdyti ne darnųjį, o „įprastinį“ pirkimą. Todėl į šią konferenciją pakvietėme ekspertus, kurie pasidalins gerosios praktikos pavyzdžiais ir vykdant darniuosius pirkimus kilusiais iššūkiais.  

Konferencijoje turėsite galimybę išgirsti apie Vilniaus miesto savivaldybės pavyzdžius ir patirtį, kuria pasidalins Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Giedrius Krasauskas, aplinkosauginių kriterijų nustatymo praktiką inicijavimo etape pristatys AB Lietuvos paštas Pirkimų skyriaus vadovė Viktorija Namavičienė, apie „žaliųjų“ reikalavimų svarbą perkančiajai organizacijai ir rinkos dalyviams svarstys Valstybinių miškų urėdijos Viešųjų pirkimų skyriaus vadovė Jolita Puodžiūnienė. Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos pirmininkas Saulius Daniulis įvardins iššūkius, su kuriais susiduria ekologiniai ūkiai, dalyvaudami viešuosiuose pirkimuose, į darniuosius pirkimus iš tiekėjo pusės pakvies pažvelgti UAB „Jūrės medis“ komercijos direktorius Egidijus Pečkys, Lietuvos statybininkų asociacijos vadovas Dalius Gedvilas bei kiti. Darniųjų pirkimų praktika pasidalins kaimyninėje Lenkijoje esančio Lodzės universiteto Viešųjų pirkimų ir viešojo bei privačiojo sektorių partnerystės centro vadovė, Lodzės regiono aplinkos ir vandens išteklių apsaugos fondo viceprezidentė Anna Gorczynska, taip pat Vokietijos Darniųjų pirkimų kompetencijų centro atstovė Marion Rumpl.

VPT maloniai kviečia pasižymėti renginio datą savo kalendoriuose, stebėti transliaciją ir būti aktyviais konferencijos dalyviais. Renginio pranešėjai pagal galimybes stengsis atsakyti į Jūsų klausimus. Užsienio svečių pranešimai bus verčiami. Su renginio programa galite susipažinti čia:

PROGRAMA

Renginys organizuojamas įgyvendinant Europos Sąjungos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą Nr. 10.1.2-ESFA-V-916-01-0004 „Viešųjų pirkimų efektyvumo didinimas metodinėmis priemonėmis“.